WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Liverpool FC uprzedzi Borussię Dortmund? Zacięta walka o "Zidane'a z Armenii"

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz
Wicemistrzowie Niemiec i The Reds robią wiele, by sprowadzić ormiańską gwiazdę Szachtara Donieck. Do którego klubu przeniesie się Henrich Mchitarjan?

Według niemieckich i niektórych angielskich serwisów Henrich Mchitarjan odmówił Liverpoolowi FC (a także innemu zainteresowanemu nim klubowi, Tottenhamowi Hotspur), by zaakceptować ofertę Borussii Dortmund.

"Mchitarjan chce do BVB, a BVB chce Mchitarjana. Jedyny problem to kwota odstępnego: Borussia oferuje 23 mln euro, a Szachtar żąda 30 mln" - piszą redaktorzy Bildu.

Odmiennego zdania są ukraińskie i rosyjskie media, które przekonują, że w ciągu najbliższych dni sfinalizowane zostaną przenosiny Ormianina do The Reds! "Liverpool osiągnął już porozumienie z Szachtarem, a kwota transferu wyniesie około 30 mln euro. Mchitarjan za kilka przyleci do Liverpoolu i dołączy do nowej drużyny" - informuje Sport-Express.

Dyrektor sportowy Szachtara DonieckSergei Palkin niedawno potwierdził, że do klubu wpłynęła oferta Borussii bliska oczekiwaniom mistrza Ukrainy, ale porozumienia jeszcze nie osiągnięto. - Henrich to dla nas ważny zawodnik, lecz przeanalizujemy wszystkie oferty, które otrzymamy - dodaje.

Mchitarjan, podejmując decyzję w sprawie swojej przyszłości, ma niełatwy wybór. W Borussii miałby możliwość występów w Lidze Mistrzów, natomiast z Liverpoolem mógłby na co dzień rywalizować w atrakcyjnej Premier League. Jeśli Ormianin nie trafi do Dortmundu, Hans-Joachim Watzke i Juergen Klopp nadal będą musieli szukać następcy Mario Goetzego.

Real Madryt i Manchester City oferowały 45 mln euro za gwiazdę Bundesligi

Komentarze (9):

    Pokaż więcej komentarzy (6)
    PRZEJDŹ NA WP.PL