Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Lukas Podolski: Za trzy lata wracam do Polski

Marcin Ziach
Marcin Ziach
Napastnik reprezentacji Niemiec i Arsenalu Londyn Lukas Podolski we wtorek gościł na stadionie Górnika Zabrze. Pochodzący z Gliwic gracz zapowiedział, kiedy można spodziewać się jego powrotu do kraju.

Lukas Podolski niejednokrotnie zapowiadał, że zamierza zakończyć karierę w Górniku Zabrze. Reprezentant Niemiec we wtorek wizytował budujący się stadion przy Roosevelta. - Bardzo się cieszę, że Górnik będzie miał nowy stadion. Widzę, że budowa idzie bardzo szybko i fajnie, że już na wiosnę chłopaki będą mogli zagrać przy pełnych trybunach - mówi 28-latek.

"Poldi" nie chciał oceniać przyczyn słabej postawy Górnika w rundzie wiosennej. - Przyczyn może być wiele. Nie byłem wewnątrz drużyny, stąd ciężko mi oceniać co mogło się stać. Na jesień wyglądało to wszystko bardzo dobrze. Potem było gorzej. Na pewno gra przy okrojonej publiczności Górnikowi nie pomagała - ocenia.

Adam Nawałka i Lukas Podolski spotkają się przy Roosevelta? Fot. Górnik ZabrzeAdam Nawałka i Lukas Podolski spotkają się przy Roosevelta? Fot. Górnik Zabrze
Niemiecki napastnik obecnie reprezentuje barwy Arsenalu Londyn. Z klubem z Emirates Stadium wiąże go kontrakt do końca czerwca 2016. - W Arsenalu czuję się bardzo dobrze. Szybko dostosowałem się do stylu gry zespołu i chciałbym wypełnić kontrakt, który podpisałem w Londynie. Potem chciałbym wrócić do Polski, by spełniły się moje marzenia - uśmiecha się Podolski.

Pochodzący z Gliwic zawodnik został ambasadorem powstającej Akademii Górnika Zabrze, która ma szlifować młode talenty dla drużyny 14-krotnych mistrzów Polski. - Jestem dumny i szczęśliwy, że mogłem zostać ambasadorem szkółki mojego ukochanego klubu. Będę robił wszystko, by pomóc tym młodym chłopakom w dobrym szkoleniu i stawaniu się coraz lepszymi piłkarzami, którzy będą stanowić o sile Górnika w przyszłości - zapewnia zawodnik Kanonierów.

Komentarze (20):

 • ShadowZero Zgłoś
  To co? :) Górnik dziś spadł. Minęły trzy lata. Podolski wraca, aby pomóc w awansie Górnikowi? ;)
  • PSŻ-owiec Zgłoś
   Wielki szacunek dla mojego imiennika!!! Może doczekam się czasów, kiedy rzeczywiście Poldi zagra dla takiego Górnika? ;) Taki transfer przyciągnąłby "wuchtę wiary" plus więcej byłoby
   Czytaj całość
   sponsorów. Tylko, czy rzeczywiście tak będzie? Wszystko (jak w życiu) będzie się rozbijało o "bejmy". @P.D.G.-nie zawsze "białe jest białe, a czarne jest czarne". Czasem w życiu jest wiele różnych..."odcieni".
   • kibic Warmii Zgłoś
    Do tych co mają za złe Łukaszowi że wyjechał do Niemiec - tam jest gwiazdą, tu byłby nikim - tyle w temacie. Dziękuję, pozdrawiam :)
    Wszystkie komentarze (20)

    Komentarze (20)

     Wszystkie komentarze (20)
     PRZEJDŹ NA WP.PL