Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Czterech nowych i pięciu z nowymi umowami w Ząbkach

Maciej Kmita
Maciej Kmita
[tag=26432]Bartosz Osoliński[/tag], [tag=7233]Maciej Humerski[/tag], [tag=31739]Dariusz Zjawiński[/tag], [tag=11647]Piotr Bazler[/tag] i [tag=3191]Damian Świerblewski[/tag], których kontrakty z Dolcanem Ząbki straciły ważność 30 czerwca, podpisali z klubem nowe umowy.

Dla 25-letniego Osolińskiego będzie to trzeci sezon w Ząbkach. W minionym zagrał w 28 ligowych meczach, zdobył 6 bramek i zanotował 2 asysty.

28-letni Humerski jest z Dolcanem związany od 2008 roku. W minionym sezonie był zmiennikiem Rafała Leszczyńskiego  i tylko raz pojawił się na boisku.

Za Zjawińskim dopiero premierowy sezon w Dolcanie. 28-latek zagrał w 31 spotkaniach i zdobył 6 bramek, a do tego dorzucił 3 asysty.

Bazler w Dolcanie jest od  trzech lat, a w sezonie 2012/2013 zagrał 24 razy (jedna asysta). Wreszcie Świerblewski, który w Ząbkach jest o pół roku krócej od Bazlera, w ostatnim sezonie wystąpił w 33 spotkaniach, zdobył 3 bramki i zanotował 6 asyst.

W przerwie letniej z Dolcanem pożegnali się Paweł Sasin, Daniel Dybiec, Patryk Koziara i Mateusz Piątkowski, który trafił do Jagiellonii Białystok. Ząbkowian w nowym sezonie poprowadzi Robert Podoliński.

Z kolei nowymi twarzami w Ząbkach są Łukasz Matuszczyk, Paweł Tarnowski, Rafał Zembrowski i Marcin Figiel. 32-letni Matuszczyk to obrońca, który grał w minionym sezonie w II-ligowym Motorze Lublin. Tarnowski ma 23 lata, jest pomocnikiem. W rundzie wiosennej ostatniego sezonu zagrał 10 spotkań w ekstraklasie w barwach Polonii Warszawa. 22-letni Zembrowski przyszedł do Dolcanu z II-ligowej Wisły Płock, dla której zagrał w ostatnich rozgrywkach 15 razy, a 27-letni Figiel ostatnio występował w II-ligowym Radomiaku Radom.

Damian ŚwierblewskiDamian Świerblewski

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL