Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Bundesliga: Świetny mecz na inaugurację! Bayern wygrał, choć nie bez problemów

Konrad Kostorz
Bawarczycy w debiucie Pepa Guardioli w Bundeslidze po znakomitym meczu pokonali Borussię M'gladbach. Mimo porażki zespół Luciena Favre'a na Allianz Arena zaprezentował się z dobrej strony.

Spotkanie inaugurujące 51. sezon Bundesligi zaczęło się zgodnie z oczekiwaniami, czyli od mocnego uderzenia obrońców tytułu. Przy obu bramkach duży udział miał fenomenalnie dysponowany Franck Ribery, który najpierw świetnym podaniem uruchomił Arjena Robbena, a następnie oddał strzał celnie dobity przez Mario Mandzukicia.

Wraz z upływem minut coraz częściej do głosu zaczęli dochodzić przyjezdni. W 29. minucie Manuel Neuer uratował Bayern po strzale Maxa Krusego, ale nie miał nic do powiedzenia tuż przed przerwą, gdy błąd komunikacji z Dante poskutkował samobójczym trafieniem Brazylijczyka.

Po zmianie stron przez kilkanaście minut gra toczyła się w bardzo szybkim tempie, a kibice byli świadkami prawdziwej wymiany ciosów. Gladbach potrafili rozmontowywać defensywę Bayernu i stwarzać dogodne okazje. Raz czy drugi brakowało niewiele, by wynik brzmiał 2:2. Odnotować trzeba też strzał sprzed pola karnego w słupek w wykonaniu Toniego Kroosa.

W 67. minucie Alvaro Dominguez dotknął piłkę ręką we własnym polu karnym, a sędzia wskazał na "wapno". Do jedenastki podszedł Thomas Mueller i nie pokonał Marka-Andre ter Stegena. Golkiper gości odbił futbolówkę, która po kilku sekundach ponownie trafiła w rękę Domingueza! Tym razem z 11 metrów uderzył David Alaba i pewnie ustalił wynik spotkania.

Bawarczycy bez wątpienia wygrali zasłużenie, ale Borussia udowodniła, że z mistrzem Niemiec nawet na jego terenie można powalczyć i stworzyć niejedną dogodną okazję strzelecką. W 2. kolejce ekipę Josepa Guardioli czeka trudny wyjazdowy pojedynek z Eintrachtem Frankfurt.

Bayern Monachium - Borussia M'gladbach3:1 (2:1)
1:0 - Robben 12'
2:0 - Mandzukić 15'
2:1 - Dante (sam.) 40'
3:1 - Alaba (k.) 69'

W 68. minucie Thomas Mueller nie wykorzystał rzutu karnego (ter Stegen obronił).

Bayern: Neuer - Lahm, Boateng, Dante, Alaba - Schweinsteiger (73' Kirchhoff) - Robben, Mueller (77' Rafinha), Kroos (85' Martinez), Ribery - Mandzukić.