Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Kicker ocenił 4. kolejkę Bundesligi: Tylko "Miki" lepszy od "Kuby", Peszko blisko ideału!

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz
Jakub Błaszczykowski okazał się najlepszym polskim piłkarzem w 4. serii gier niemieckiej ekstraklasy. Fatalnie wypadli natomiast Eugen Polanski i Sebastian Boenisch.

Według Kickera Jakub Błaszczykowski za mecz z Eintrachtem Frankfurt zasłużył na notę "2,5" (gdzie "1" - klasa światowa, "6" - poniżej krytyki), a w całym zespole Borussii Dortmund wyżej oceniono tylko Henricha Mchitarjana. Ormianin, nazywany w Niemczech "Mikim" zdobył dwie bramki i zasłużył na "1,5". Robert Lewandowski otrzymał z kolei "3", co oznacza, że wypadł znacznie lepiej m.in. od Matsa Hummelsa ("4,5") oraz Marcela Schmelzera ("5").

Artur Sobiech ponownie nie zawiódł oczekiwań trenera Hannoveru 96 i wpisał się na listę strzelców przeciwko Mainz. Od Kickera reprezentant Polski otrzymał "3", a w drużynie z AWD-Arena wyżej ocenieni zostali tylko Salif Sane, Leon Andreasen oraz Mame Diouf (wszyscy "2,5").

Zupełnie nie powiodło się tym razem Eugenowi Polanskiemu oraz Sebastianowi Boenischowi - kadrowicze Waldemara Fornalika dostali po "5". Od pomocnika 1899 Hoffenheim gorsi okazali się Koen Casteels, David Abraham i Jannik Vestergaard, natomiast jako jedyny równie słabo co defensor Bayeru Leverkusen zaprezentował się tylko Omer Toprak.

Dwóch zawodników zagrało tym razem na maksymalną notę. Chodzi o piłkarzy VfB Stuttgart: Vedada Ibisevicia i Alexandru Maxima. Po "1,5" przyznano natomiast Mchitarjanowi, Oliverowi Baumannowi oraz Jeffersonowi Farfanowi.

1. KOLEJKA ->>>
2. KOLEJKA ->>>
3. KOLEJKA ->>>

Klasyfikacja piłkarzy Bundesligi po 4. kolejce:

Lp.PiłkarzKlubŚrednia
1.Franck RiberyBayern1,67
2.Philipp LahmBayern2,00
-Arjen RobbenBayern2,00
-Alexandru MaximStuttgart2,00
5.Raphael SchaeferNuernberg2,13
6.Max KruseGladbach2,25
-Kevin VollandHoffenheim2,25
8.Nicolai MuellerMainz2,38
...
68.Jakub BłaszczykowskiBorussia3,13
-Robert LewandowskiBorussia3,13
100.Eugen PolanskiHoffenheim3,38
110.Artur SobiechHannover3,50
150.Sebastian BoenischBayer3,75


W 2. Bundeslidze po raz pierwszy w karierze wystąpił Sławomir Peszko i trzeba przyznać, że spisał się znakomicie. Kicker, oceniając 6. kolejkę zaplecza Bundesligi, uznał, że polski skrzydłowy FC Koeln zasłużył na notę "1,5". Peszko nie był jednak najlepszy w swojej drużynie, ponieważ autor dwóch goli Marcel Risse otrzymał "1".

Warto dodać, że w wygranym 4:2 spotkaniu VfL Bochum przez 66 minut grał Piotr Ćwielong i został oceniony na "3,5".

Niemcy: Wymarzony powrót Sławomira Peszki!

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL