Najnowsze Wyniki/Kalendarz

O wyjście ze strefy spadkowej - zapowiedź meczu Puszcza Niepołomice - Miedź Legnica

Maciej Kmita
Maciej Kmita
W sobotnim meczu 12. kolejki I ligi o wydostanie się strefy spadkowej zagrają zaskakujący sąsiedzi z tabeli: beniaminek Puszcza Niepołomice i przedsezonowy faworyt do awansu - Miedź Legnica.

Żubry z gracją wyszły z niepołomickiej Puszczy i weszły na zaplecze T-Mobile Ekstraklasy, gdzie radzą już sobie jednak słabiej. Tylko dwa zwycięstwa w 11 spotkaniach to bilans poniżej potencjału zespołu Dariusza Wójtowicza, który nie tworzą być może zawodnicy znani szerszej publiczności, ale jako kolektyw mają wiele do zaproponowania. Często jednak z powodu braku doświadczenia na tym szczeblu płacili frycowe.

Tej wymówki nie mogą używać legniczanie, których dorobek przed 12. kolejka jest niemal identyczny jak Puszczy. Miedź również ma na koncie tylko dwa zwycięstwa i po oba sięgnęła w dwóch ostatnich kolejkach, co oczywiście oznacza, że w pierwszych 9 nie wygrała ani razu. Posadą za ten falstart zapłacił trener Rafał Ulatowski, którego zastąpił duet jego asystentów: Piotr Tworek i Adam Fedoruk.

Spotkanie Puszczy z Miedzią to pojedynek o wydostanie się ze strefy spadkowej. Pierwszej drużynie brakuje do tego dwóch punktów, a drugiej jednego. Obie ekipy muszą też jednak liczyć na potknięcie Sandecji Nowy Sącz w derbach Małopolski z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza.

Doświadczeniem Miedzianka bije Puszczę na głowę. W "11" zespołu z Legnicy jest 7 zawodników z bogatym doświadczeniem w ekstraklasie, a w Puszczy gry na najwyższym szczeblu liznęli zaledwie tylko Wallace i Arkadiusz Lewiński. Ten pierwszy i tak przegrywa walkę o skład z 21-letnim Marcinem Biernatem, który teraz będzie musiał jednak pauzować za kartki.

- Analizowaliśmy z Piotrkiem Tworkiem grę Puszczy i twierdzę, że czeka nas trudny mecz. Czy wziąłbym w ciemno remis? Punkt jest do zaakceptowania, ale przede wszystkim chcemy ten mecz wygrać. Nie ukrywam, że nasza drużyna jest w formie i trzeba to wykorzystać - mówi trener Fedoruk.

Puszcza Niepołomice - Miedź Legnica
/ sb. 12.10.2013 godz. 15:00

Przewidywane składy:

Puszcza: Sobieszczyk - Szymonik, Wallace, Lewiński, Borovicanin - Biel, Uwakwe, Strózik, Nowak, Janik - Moskwik.

Miedź: Ptak - Wołczek, Midzierski, Woźniczka, Zasada - Łobodziński, Kasperkiewicz, Łuszkiewicz, Szczepaniak, Fedyna - Zakrzewski.

Sędzia: Rafał Rokosz (Katowice).

Zamów relację z meczu Puszcza Niepołomice - Miedź Legnica
Wyślij SMS o treści PILKA.MIEDZ na numer 7355
Koszt usługi 3,69 zł z VAT
Zamów wynik meczu Puszcza Niepołomice - Miedź Legnica
Wyślij SMS o treści PILKA.MIEDZ na numer 7136
Koszt usługi 1,23 zł z VAT

Jakim wynikiem zakończy się mecz Puszcza - Miedź?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL