Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Skandal w Anglii po wypowiedzi prezentera na temat Polaków

Bartosz Zimkowski
Bartosz Zimkowski
W Anglii burza po wypowiedzi prezentera telewizyjnego Adriana Chilesa, który stereotypowo wypowiedział się na temat Polaków. Widzowie domagają się zwolnienia dziennikarza.

Podczas rozmowy w studiu Adrian Chiles kreował obraz Polaka jako "robotnika". Komentarz wywołał oburzenie na portalach społecznościowych, a wiele osób wzywa władze stacji, żeby zwolniły Chilesa za propagowanie stereotypów. 

Cała rozmowa oraz komentarz wzięła się przy okazji debaty nad wtorkowym meczem Anglia - Polska. Przytoczono liczbę w jakiej polscy fani zasiądą na Wembley. - Będzie ich tutaj na Wembley 15 tysięcy - dobra robota. Potrzebuję wykonać trochę prac budowlanych - powiedział na antenie.

To wywołało burzę. Na Twitterze pojawiły się setki wpisów z prośbą o zwolnienie Chilesa z telewizji za wypowiedzi na temat Polaków. Ten już w 2010 roku dopuścił się podobnych w stosunku do naszych rodaków. Obraził również piłkarza West Bromwich Albion Petera Odemwingie, ale jego przeprosił. Sama stacja również ma na koncie kilka innych incydentów. 

Ukraina - Polska: Oceny SportoweFakty.pl

Czujesz się obrażony wypowiedzią prezentera?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (21):

Wszystkie komentarze (21)

Komentarze (21)

    Wszystkie komentarze (21)
    PRZEJDŹ NA WP.PL