Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Jan Urban: Zanosi się na to, że będzie to mecz ostatniej szansy

Maciej Kmita
Maciej Kmita
- Zanosi się na to, że będzie to mecz ostatniej szansy - mówi przed czwartkowym spotkaniem 3. kolejki Ligi Europejskiej z Trabzonsporem trener Legii Warszawa [tag=2829]Jan Urban[/tag].

- Nie zapominajmy jednak, że Trabzonspor jeszcze nie wygrał. Spotkanie dopiero się odbędzie - zastrzega szkoleniowiec stołecznej drużyny.

Po dwóch kolejkach mistrzowie Polski mają na koncie porażki z Lazio Rzym i Apollonem Limassol, będąc jedynym zespołem grupy J bez jakiekolwiek zdobyczy punktowej. Trabzonspor i Lazio mają po 4 "oczka", a Cypryjczycy 3.

- Sami doprowadziliśmy do obecnej sytuacji. Wszystko skomplikowała nam porażka u siebie z Apollonem. Z drugiej strony nawet jeśli odnieślibyśmy zwycięstwo w meczu z Cypryjczykami, przyjechalibyśmy tutaj po jak najlepszy wynik. Statystyka nie jest z nami. Jeśli chcemy osiągnąć korzystny wynik, musimy zacząć strzelać gole. Zależy nam na poprawieniu skuteczności. "Rzeźnik" już pokazał, że potrafi zdobywać bramki - mówi opiekun Legii, wskazując na towarzyszącego ma w czasie konferencji Jakuba Rzeźniczaka, który trafiał do siatki rywali w ostatnich meczach ligowych.

Trener Trabzonsporu Mustafa Resit Akcay stwierdził, że jednym z trzech najgroźniejszych zawodników Legii obok Władimira Dwaliszwiliego i Jakuba Koseckiego jest Helio Pinto. Czy Portugalczyk zacznie grać na miarę oczekiwań? - Cały czas liczymy na to, że Helio wniesie dużo jakości i doświadczenia w europejskich pucharach. On nie grał tak dużo, jak wszyscy liczyli. Nie był w najlepszej formie. Aklimatyzacja w Polsce kosztowała go dość dużo. Przy braku Radovicia ma szansę na to, aby zagrać - tłumaczy Urban.

Trener Wojskowych twierdzi, że presja związana z grą "meczu ostatniej szansy" nie sparaliżuje jego podopiecznych: - Zdajemy sobie sprawę, w jakiej sytuacji jesteśmy. W momencie, kiedy sędzia rozpocznie spotkanie, żaden zawodnik nie będzie jednak myślał o tym, co się stanie, jeśli nie wygramy. Wszyscy będą skupiali się tylko na tym, co zrobić, by wygrać.

Warszawianie zagrają w Trabzonie bez Miroslava Radovicia, ale Serb przegrał z chorobą. - Był do naszej dyspozycji do momentu, kiedy nie złapała go grypa. Nie spodziewaliśmy się, że coś takiego wyeliminuje go z gry w tak ważnym spotkaniu - mówi Urban.

Legia Warszawa przedłuży w Turcji swoje nadzieje na wyjście z grupy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (6):

 • Fanatyk__Śląska___Wrocław Zgłoś
  Bogusław Leśnodorski - wyrzut sumienia. Nasz, dziennikarzy. Niewielu potrafiło oprzeć się jego czarowi. Legia pod jego rządami miała wejść na szczyt Europy. Zamiast tego jest
  Czytaj całość
  słabeuszem na kontynencie i cieniem samej siebie sprzed dwóch lat. Niestety, wciąż wielu ludzi nie potrafi tego dostrzec - czytamy w Tygodniku Przeglądu Sportowego.Mecze w europejskich pucharach, które muszą być wizytówką klubu z międzynarodowymi aspiracjami, właśnie takiego jak Legia, obnażyły słabości warszawskiego zespołu. Dziś jest to drużyna z głębokiej europejskiej prowincji, a jej liderowanie w ekstraklasie tylko potwierdza tezę o wielkim kryzysie w naszym futbolu.
  • Wojciech Zakrzewski Zgłoś
   LZS Glinianka Warszawa, "C" klasa, 8 liga europejska, kompromitacja, dno do kwadratu.Pokopać w szmaciankę za stodołą.
   • miro7 Zgłoś
    I tak oklep!
    Wszystkie komentarze (6)

    Komentarze (6)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL