Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Jan Tomaszewski: Od maja już będą wojny

Artur Długosz
Artur Długosz
Adam Nawałka narzeka na brak rozgrywającego w reprezentacji. - Uważam, że takim jest Zieliński, może być Wolski - odpowiada mu Jan Tomaszewski i stwierdza, że nowy selekcjoner już popełnił błąd.

- Nie mamy rozgrywającego. Każda drużyna posiadająca rozgrywającego, który potrafi dorzucić piłkę, zmienić tempo, korzysta na tym. Nie muszę tego tłumaczyć. My nie mamy rozgrywającego i musimy szukać innych rozwiązań. Zrobię wszystko, aby znaleźć takiego zawodnika. Będziemy próbować różnych piłkarzy do maja przyszłego roku. Później trzeba mieć gotowy zespół, aby podjąć walkę o mistrzostwa Europy - mówił po meczu ze Słowacją Adam Nawałka.

 - Co miał Nawałka przez trzy dni zrobić? Oczywiście moim zdaniem też popełnił błąd, bo przede wszystkim powiedział, że priorytetem jest młodzieżówka. Mnie to naprawdę nie interesuje. Dla mnie Zieliński, Wszołek, Milik, Pawłowski i jeszcze paru innych, powinni być w tym dwumeczu testowani. To jest jednak decyzja Nawałki. Wypowiem się na ten temat po drugim spotkaniu - odpowiedział mu w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl Jan Tomaszewski. - Uważam, że rozgrywającym jest Zieliński, może być Wolski. To jest dwóch takich typowych młodych chłopców, którzy powinni być w każdym meczu brani pod uwagę, nawet na pięć minut. Ich występy z Błaszczykowskim, Lewandowskim są dla mnie bardziej wartościowe niż 90 minut z ich rówieśnikami - dodał.

Były reprezentant Polski na razie bagatelizuje stawkę meczów biało-czerwonych ze Słowacją i Irlandią. Poważne sprawdziany dopiero mają nadejść. - To są bitwy, które można wygrać, ale można również przegrać. Od maja będą już wojny, bo jeśli będziemy grali z Niemcami, Hiszpanią, Rosją i nie wiem jeszcze z kim, to tych spotkań nie można już przegrać, i w tych meczach musi występować ta czternastka czy piętnastka, która będzie miała generalne sprawdziany przed eliminacjami do mistrzostw Europy. Tam już nie będzie żadnych eksperymentów. Teraz Adam ma do tego pełne prawo. Dla mnie tylko niepotrzebnie naraża się na zarzut, że promuje zawodników Górnika Zabrze - podsumował Jan Tomaszewski.

Piłka nożna na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku! Tylko dla fanów futbolu! Kliknij i polub nas.

Jan Tomaszewski broni Klicha! To niegodne kibicowania!

Czy podstawowym rozgrywającym reprezentacji Polski powinien być Piotr Zieliński?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (10):

Wszystkie komentarze (10)

Komentarze (10)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL