Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Śląsk Wrocław już w rękach miasta! Nowy prezes klubu!

Artur Długosz
Artur Długosz
Przedstawiciele Wrocławia podpisali w piątek porozumienie z dotychczasowym właścicielem piłkarskiego Śląska Wrocław Zygmuntem Solorzem. Zgodnie z nim, miasto stało się właścicielem piłkarskiego klubu.

Porozumienie zakłada, że za swoje udziały Zygmunt Solorz otrzyma 3,6 mln zł. Równocześnie zmieniony został zarząd i Rada Nadzorcza klubu, która będzie składać się z trzech osób - sekretarza miasta Włodzimierza Patalasa oraz dwóch radców prawnych wrocławskiego Urzędu Miasta. Nowym prezesem został Paweł Żelem, a wiceprezesem Marek Drabczyk. Obaj zostali przedstawieni przez sekretarza miasta Włodzimierza Patalasa.

Piątkowe podpisanie porozumienia kończy, rozpoczęty na początku października, proces przejmowania klubu przez miasto Wrocław. W jego wyniku akcje Śląska niemal w całości będą od tej pory należały do miasta.

- Zakończył się pewien etap historii w Śląsku Wrocław. Od pewnego czasu trwały rozmowy co do rozstania się z większościowym akcjonariuszem. Stało się to w piątek. Zostało podpisane porozumienie, odpowiednia umowa kupna-sprzedaży akcji i miasto stało się właścicielem Śląska. Myślę, że wszyscy na to czekaliśmy, aby wszystko co wiąże się z tym klubem, zostało uporządkowane - zarówno sprawy kadrowe, jak i finansowe - żeby w Śląsku zapanowała normalność i abyśmy nie musieli się tłumaczyć w różnych instytucjach, które są nad Śląskiem z powodu niewypłacania pensji i innych historii. Myślę, że uporządkujemy te wszystkie sprawy i na przełomie stycznia, lutego będziemy mieli już zupełnie normalną sytuację w spółce Śląsk Wrocław. Liczę na to, że nowi prezesi w osobach prezesa Pawła Żelema oraz wiceprezesa Marka Drabczyka to wszystko uporządkują. To nie są osoby przypadkowe, to są osoby z dużym doświadczeniem. Liczę na to, że dzięki nim wszystko w Śląsku poukłada się dobrze - skomentował Włodzimierz Patalas.

Paweł Żelem ma zajmować się sprawami finansowymi, pozyskiwaniem sponsorów i akcjonariuszy. - Pierwszym dniem, kiedy obaj panowie prezesi będą mogli się wykazać będzie poniedziałek, kiedy nastąpi spotkanie z przedstawicielami Tauronu. Będzie negocjowane zawarcie nowej umowy co do sponsorowania tej firmy przez Tauron - zaznaczył Patalas.

Piłka nożna na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku! Tylko dla fanów futbolu! Kliknij i polub nas.

Czy dla Śląska Wrocław nadejdą teraz lepsze czasy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (7):

 • alum Zgłoś
  Jakim prawem miasto ma utrzymywać gwiazdeczki ? Może tłumaczeniem będzie Ze to reklama Wrocławia -sorry ale bardzo bardzo droga ta reklama . Za ta kasę może zróbcie normalne drogi w
  Czytaj całość
  tej wiosce bo autem nie da się przez nia przejechać bez uszkodzenia zawieszenia -
  • Mietek Szcześniak Zgłoś
   Nie ma co się oszukiwać, to początek końca tej drużyny. Wrocław nie ma takich pieniędzy aby finansować drużynę na poziomie. W zimie wyprzedaż najlepszych zawodników, o ile ktoś
   Czytaj całość
   będzie chciał któregoś z tych parodystów a potem bój o utrzymanie i pewnie za 6-7 lat derby z Polarem we wrocławskiej A-klasie. Smutne to...
   • s. Zgłoś
    Nie ma to, jak czyjeś pieniądze oddawać pseudogwiazdeczkom. Pozdrawiam serdecznie
    Wszystkie komentarze (7)

    Komentarze (7)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL