Najnowsze Wyniki/Kalendarz

MŚ 2014: Jeden z gigantów odpadnie już w 1/8 finału! Niemcy będą mieć z górki po wyjściu z grupy?

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz
Brazylia, Hiszpania, Holandia - co najmniej jedna z tych reprezentacji nie zagra w ćwierćfinale. Niemcy trafili do trudnej grupy, ale jeśli z niej wyjdą, łatwo mogą znaleźć się w półfinale.

Losowanie grup sprawiło, że na kursie kolizyjnym w najlepszej "16" znalazły się Hiszpania, Holandia oraz Brazylia. Jeśli kadrowicze Luiza Felipe Scolariego wygrają rywalizację w grupie A, trafią na zespół z drugiej pozycji w grupie B. O ile La Furia Roja i Canarinhos nie zawiodą, w 1/8 finału dojdzie zatem do pojedynku Brazylii z Holandią, czyli rewanżu za ćwierćfinał MŚ 2010. Wówczas dość nieoczekiwanie 2:1 zwyciężyli Pomarańczowi.

Dalsze prognozy mogą przypominać wróżenie z fusów, ale jest bardzo prawdopodobne, że zwycięzca ewentualnego meczu Brazylijczyków z Holendrami bądź Hiszpanami także w walce o półfinał będzie mieć bardzo wymagającego przeciwnika. Realne jest bowiem, że triumfator silnie obsadzonej grupy D (Włochy, Anglia, Urugwaj) pokona w 1/8 finału drugi zespół grupy C i trafi właśnie na gospodarzy bądź reprezentację Louisa van Gaala!

Jesteś kibicem piłki nożnej? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku! Nie zwlekaj! Kliknij i polub nas.

Do niezwykle silnej grupy trafili reprezentanci Niemiec. Jeśli zespół Joachima Loewa poradzi sobie jednak z Portugalią, Ghaną i USA, fazę pucharową rozpocznie od spotkania z drugą drużyną grupy H, a zatem najprawdopodobniej Rosją lub Belgią. Kolejnym ewentualnym oponentem naszych zachodnich sąsiadów będzie zwycięzca pary 1E - 2F, czyli - przy założeniu, że swoją grupę wygra Argentyna - w najgorszym dla Niemców wypadku Francja. Lionel Messi i koledzy także nie mogą narzekać, ponieważ jeśli wraz z Die Mannschaft triumfują w fazie grupowej, ich najtrudniejszym możliwym przeciwnikiem w drodze do czołowej "4" będzie Portugalia.

Uwagę zwraca fakt, że grupy A - D wydają być się silniejsze od grup E - F, co będzie mieć przełożenie na skład półfinalistów. Już teraz wiadomo, że w gronie czterech najlepszych zespołów MŚ znajdą się tylko dwa spośród następujących gigantów: Brazylia, Hiszpania, Holandia, Anglia, Włochy, Urugwaj.

Pary 1/8 finału MŚ:
1A - 2B
1C - 2D
1E - 2F
1G - 2H
1B - 2A
1D - 2C
1F - 2E
1H - 2G

Pary 1/4 finału MŚ:
1A / 2B - 1C / 2D
1E / 2F - 1G / 2H
1B / 2A - 1D / 2C
1F / 2E - 1H / 2G

Pary 1/2 finału MŚ:
1A / 2B - 1C / 2D   -   1E / 2F - 1G / 2H
1B / 2A - 1D / 2C   -   1F / 2E - 1H / 2G

Ibrahimović, Bale, Lewandowski, Cech..., czyli najwięksi nieobecni mundialu 2014

Której z reprezentacji nie zobaczymy w ćwierćfinale?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (10):

 • Gert Zgłoś
  Jak napisałem że Platini załatwił Francji awans to wszyscy mnie cisnęli i minusowali - i co? z tej grupy to by nawet reprezentacja pzpn wyszła.
  • tomekBYDGOSZCZ Zgłoś
   Grupa A: Brazylia i Meksyk; Grupa B: Hiszpania i Holandia; Grupa C: Kolumbia i WKS (ale nie WKS Zawisza :-) ) - najłatwiejsza grupa (chyba); Grupa D: Urugwaj i Włochy - Anglia z burta po I
   Czytaj całość
   rundzie – to bardzo prawdopodobne.; Grupa E: Francja i … Ekwador (chyba) – druga z łatwych grup, może i łatwiejsza od grupy C?; Grupa F: Argentyna i Nigeria; Grupa G: Niemcy i … Portugalia lub USA (?) – jakby grali na naszym kontynencie to postawiłbym na Portugalie ale aklimatyzacja też robi swoje chociaż oczywiście USA również nie będzie u siebie w domu.; Grupa H: Rosja i Belgia; 1/8 Finału Brazylia – Holandia: 1 - tylko dla tego, że Brazylia gra u siebie wskazuję ich jako faworytów.; Kolumbia – Włoch: 2 – ale łato makaroniarzom nie pójdzie.; Francja – Nigeria: 1 – X po 90 minutach.; Niemcy – Belgia: 1; Hiszpania – Meksyk: 1 – ale będzie Meksyk, będzie się działo i łatwo nie będzie; Urugwaj – WKS: 1; Argentyna – Ekwador: 1; Rosja – Portugalia/USA: ?; 1/4 Finału Brazylia – Włochy: 1 – znowu atrybut własnego boiska za tym przemawia i może tak przemawiać do samego finału z nim włącznie ale oby nie skończyło się to jak w 1950; Francja – Niemcy: 2; Hiszpania – Urugwaj: 1 – to może być hit ćwierćfinałów; Argentyna – Rosja/Portugalia/USA: 1; 1/2 Finałów: Brazylia – Hiszpania i Niemcy – Argentyna, a więc mamy rywalizację Europy z Ameryką Południową. Oczywiście znając życie to połowę z tego u góry nie sprawdzi się, będziemy mieli kilka wtop i kilka wielkich niespodzianek ale właśnie na tym polega piękno futbolu!
   • Moje typy:1/8 finału:Brazylia,Meksyk,Chile,Hiszpania,Kolumbia,Japonia,Urugwaj,Włochy,Ekwador,Francja,Argentyna,Nigeria,Niemcy,Ghana,Korea Płd,Belgiafinałniemcy-argentynao 3
    Czytaj całość
    miejsceurugwaj-brazylia
    Wszystkie komentarze (10)

    Komentarze (10)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL