Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Jan Tomaszewski weźmie udział w losowaniu eliminacji EURO 2016

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Legendarny bramkarz reprezentacji Polski [tag=4114]Jan Tomaszewski[/tag] będzie jedną z wybitnych postaci zaproszonych do ceremonii losowania grup eliminacji EURO 2016, która odbędzie się 23 lutego w Nicei.

UEFA postanowiła uhonorować w ten sposób kilkunastu najwybitniejszych bramkarzy Starego Kontynentu ostatniego 40-lecia.

Wytypowanie mnie do tego grona jest uznaniem Michela Platiniego dla całej polskiej szkoły bramkarskiej. W Nicei będę reprezentował Józka Młynarczyka, Jurka Dudka i wielu innych naszych wspaniałych golkiperów, z obecnymi reprezentantami Arturem Borucem i Wojciechem Szczęsnym wyłącznie. Opłaciło się na każdym treningu stracić 3-4 kilogramy, skoro ktoś mnie docenił - mówi na łamach pzpn.pl 63-krotny reprezentant Polski.

- To wielki zaszczyt i uhonorowanie dla naszego futbolu. Mam nadzieję, że już niedługo teraźniejszość będzie dla nas tak piękna, jak przeszłość – dodaje prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Tomaszewski grał w narodowych barwach w latach 1971-1981. Z orłem na piersi wystąpił 63 razy. Ma na koncie srebrny medal mistrzostw świata za zajęcie 3. miejsca na mundialu w RFN w 1974 roku i srebrny medal Igrzysk Olimpijskich wywalczony dwa lata później w Montrealu.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Komentarze (9):

 • anglik Zgłoś
  Pan redaktor zapominał dodać legendarny w Polsce - ja do legend zaliczam takich oto bramkarzy:Rene HIUGITA/-Harald Schumacher,Bert Trautmant,Luis Arconada,Andoni ZUBIZARETA,Van Der SARD,Peter
  Czytaj całość
  SHILTON ,Gordon Banks,Marie Pfaff, ,Olivr Khan,Sepf Maier,LEW jASZYN ,Peter Schmiechel,Dino Zoff czy Ricardo Zamora .Może kilka nazwisk zapomniałem a i tu może w pisowni zrobiłem błąd. Sury .Pan Tomaszewski był przecietnym bramkarzem - gdybym miał obstawiać na najlepszego bramkarza legendę .to zdecydowanie na Szymkowiaka.Ale to jest moje zdanie.Życzę naszym dobrego losowania.
  • Yollo Zgłoś
   Oj żeby tylko nie pozwolili mu się wypowiadać, bo żadna stacja nie znajdzie tyle czasu antenowego by to pokazać.
   • Nico Rosberg Zgłoś
    gratki panie Janku :)
    Wszystkie komentarze (9)

    Komentarze (9)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL