WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Rodak Prejuca Nakoulmy w Piaście Gliwice. Wkrótce również były gracz Vasco da Gama i Portugalczycy?

Sebastian Kordek
Sebastian Kordek
Pierwszy zawodnik zasilił zimą Piasta Gliwice. Spędzi on przy Okrzei najbliższe pół roku. Niewykluczone, że do niebiesko-czerwonych dołączą niebawem kolejni piłkarze.

W piątek Piast Gliwice wypożyczył na pół roku z SC Bragi Victora Nikiemę. Ten 20-letni pomocnik statystyk imponujących nie ma. Trzeba zaznaczyć, że ostatnio występował w drugiej drużynie Bragi, gdzie większość spotkań rozpoczynał na ławce rezerwowych i grał tzw. "ogony". Dopiero na kilka meczów przed końcem rundy zdołał wywalczyć miejsce w podstawowym składzie i czterokrotnie pojawił się na boisku od pierwszego gwizdka sędziego. Nikiema pochodzi z Burkina Faso.

Spekuluje się, że kontrakt z niebiesko-czerwonymi podpisze również Hebert Silva Santos. 22-latek ostatnio - podobnie jak Nikiema - występował głównie w rezerwach Bragi (dziewięć spotkań). Dwa razy otrzymał szansę, aby pokazać się w pierwszym zespole. Brazylijczyk jest środkowym obrońcą i w swojej karierze bronił barw m.in. Vasco da Gamy.

Kolejnym Portugalczykiem - obok Rabioli (notabene trafił do Piasta z Bragi, czyli podobnie jak Nikiema i prawdopodobnie jak Hebert Silva) - który być może przybędzie do Gliwic jest Pedro Tiba. 25-letni skrzydłowy minioną rundę spędził w Vitorii Setubal, dla której rozegrał siedem spotkań.

Dodajmy, że sztab trenerski Piastunek testuje Manuela Fortesa - Amerykanina z portugalskim paszportem. Marcin Brosz zaprosił na sprawdziany również Petera Vigę, lecz rodak Fortesa rozchorował się tuż przed zgrupowaniem gliwiczan w Arłamowie i jego przyszłość stoi pod znakiem zapytania.

Kadra Piasta Gliwice na pierwsze zgrupowanie. Czterech piłkarzy "na wylocie"  Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Czy kierunek transferowy obrany przez Piasta Gliwice jest prawidłowy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

    PRZEJDŹ NA WP.PL