Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Złota Piłka: Nawałka wybrał Lewandowskiego, na Polaka głosowali też "Kuba" i Prandelli

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz
Selekcjoner polskiej kadry za najlepszego piłkarza globu w 2013 roku uznał Roberta Lewandowskiego. Kto jeszcze zagłosował na snajpera Borussii Dortmund?

Kapitanowie i selekcjonerzy 209 drużyn narodowych wybierali trzech najlepszych zawodników w minionym roku. Ten, którego umieścili na pierwszym miejscu, otrzymywał 5 punktów, drugi dostawał 3 "oczka", zaś trzeci jedno. Po ogłoszeniu zwycięzcy plebiscytu, którym został Cristiano Ronaldo, FIFA opublikował szczegółowe wyniki głosowania.

Roberta Lewandowskiego za piłkarza roku na świecie uznali Adam Nawałka oraz trener reprezentacji Jamajki, Winfried Schaefer. W ocenie naszego selekcjonera "Lewy" był lepszy od Edena Hazarda oraz Lionela Messiego.

Na drugim miejscu polskiego napastnika umieścili kapitanowie reprezentacji Hong Kongu i Mołdawii oraz selekcjonerzy Belgii, Bułgarii i Korei Południowej. W ocenie kapitanów Polski, Gujany, Kazachstanu, Mozambiku, Tadżykistanu oraz szkoleniowców Azerbejdżanu, Chorwacji, Gujany, Fidżi i Włoch Lewandowski był w 2013 roku trzecim zawodnikiem globu. Warto odnotować, że Jakub Błaszczykowski 5 punktów przyznał Ronaldo, a przed "Lewym" umieścił jeszcze Messiego.

Bardzo możliwe, że Nawałka i Błaszczykowski nominując rodaka, kierowali się - jak wielu głosujących - sercem i sympatią. Fakt, że na Lewandowskiego zagłosowali jednak także Marc Wilmots (Belgia), Lubosław Penew (Bułgaria), Berti Vogts (Azerbejdżan), Niko Kovac (Chorwacja) i Cesare Prandelli (Włochy) to dla 25-letniego piłkarza ogromny zaszczyt.

Zawodnik Borussii Dortmund otrzymał także głos od Macieja Iwańskiego. Dziennikarz telewizji publicznej umieścił "Lewego" na najniższym stopniu podium za plecami Francka Ribery'ego i Ronaldo.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

PZP: Lewandowski piłkarzem roku, Legia rządzi w T-Mobile Ekstralasie

Oglądaj Bundesligę NA ŻYWO w WP Pilot!

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL