WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Dwa decydujące sparingi przed Śląskiem

Artur Długosz
Artur Długosz
W sobotę i w niedzielę piłkarze Śląska Wrocław rozegrają dwa ostatnie mecze sparingowe podczas zgrupowania w Turcji. Stanislav Levy dla swoich podopiecznych przygotował pewną niespodziankę.

W sobotę piłkarze Śląska Wrocław zmierzą się z rumuńskim Gaz Metan Medias, a w niedzielę ich formę sprawdzi ukraiński Illicziweć Mariupol. Będą to pierwsze w tym roku mecze, w których zawodnicy spędzą na boisku więcej niż 45 minut.

Do tej pory sztab szkoleniowy po pierwszej części potyczki kontrolnej całkowicie zmieniał skład. Od soboty się to zmieni - wszyscy piłkarze mają grać po 90 minut.

- Oczywiście, przewidujemy zmiany, ale nie w ilościach hurtowych. Wszystko będzie zależało od tego, jak się będą czuli zawodnicy - wyjaśnia drugi trener Śląska, Paweł Barylski. - W ostatnich dniach schodziliśmy już nieco z obciążeń treningowych, właśnie po to, by piłkarze złapali trochę świeżości i byli gotowi na przebywanie na boisku od pierwszej do ostatniej minuty - dodaje szkoleniowiec WKS-u.

Dłuższa gra ma także ułatwić trenerom selekcję wyjściowej jedenastki na pierwszy ligowy mecz z Lechem w Poznaniu. - Walka o miejsce trwać będzie do ostatnich godzin przed pojedynkiem z Kolejorzem - zaznaczył Paweł Barylski.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Krzysztof Żukowski odchodzi ze Śląska. Nie zagrał ani razu!

Komentarze (2):

    PRZEJDŹ NA WP.PL