Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Łukasz Fabiański odrzucił ofertę nowego kontraktu w Arsenalu Londyn

Maciej Kmita
Maciej Kmita
[tag=53]Łukasz Fabiański[/tag] odrzucił ofertę Arsenalu Londyn dotyczącą przedłużenia wygasającego z końcem czerwca kontraktu. Oznacza to, że po sezonie Polak opuści Kanonierów, których barw broni od 7 lat.

Motywacją Fabiańskiego, który od dłuższego czasu jest tylko zmiennikiem Wojciecha Szczęsnego, jest chęć powrotu do bramki reprezentacji Polski. - Chcę być numerem jeden w klubie i reprezentacji Polski. W Londynie wiele się nauczyłem - mówi 29-latek i dodaje: - Z największym szacunkiem dla tego klubu, nie przyjąłem oferty przedłużenia kontraktu, ponieważ chcę podjąć nowe wyzwanie w Anglii lub za granicą.

Fabiański jest zawodnikiem Arsenalu od lipca 2007 roku. Do Londynu trafił z Legii Warszawa, która zainkasowała za niego ponad 4 mln euro. Najpierw przegrywał rywalizację z Jensem Lehmannem, a następnie z Manuelem Almunią. Gdy w sezonie 2010/2011 został numerem "1", przytrafiła mu się kontuzja, po której na stałe do bramki Kanonierów wskoczył Szczęsny.

Bilans siedmioletniej przygody Fabiańskiego z Arsenalem to raptem 71 spotkań, w których 22 razy zachował czyste konto. W ostatnich trzech sezonach Polak wystąpił jednak tylko w 15 oficjalnych meczach londyńczyków, w tym w bieżącym stanął między słupkami bramki Kanonierów ledwie czterokrotnie.

Jesteśmy na Facebooku! Dołącz do nas!

Komentarze (13):

Wszystkie komentarze (13)

Komentarze (13)

×
    Wszystkie komentarze (13)
    PRZEJDŹ NA WP.PL