Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Wiosenny falstart Warty Poznań, Zagłębie bliżej czołówki - wyniki spotkań 20. kolejki gr. zachodniej II ligi (wideo)

Adrian Dudkiewicz
Poważny falstart w rundzie wiosennej grupy zachodniej II ligi zanotowali piłkarze Warty Poznań. Do czołówki tabeli zbliżyło się także Zagłębie Sosnowiec.

To nie jest udany początek wiosny w wykonaniu piłkarzy Marka Kamińskiego. Tydzień temu zaledwie zremisowali u siebie bezbramkowo ze słabiutkim Jarotą Jarocin, a w sobotę stracili punkty w Bytowie. Chociaż po bramce Dawida Jasińskiego prowadzili 1:0, to chwilę później mogło być już 1:1. Jednak Janusz Surdykowski nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego po zagraniu ręką przez jednego z obrońców gości.

Ostatnie dwadzieścia pięć minut wykonaniu Zielonych było po prostu fatalne, bowiem w przeciągu zaledwie kilku chwil stracili dwie bramki Duży wpływ na końcową porażkę miała druga żółta kartka dla Artura Marciniaka.

W sobotę najciekawiej zapowiadał się pojedynek w Sosnowcu. Zagłębie chciało się przybliżyć do strefy walczącej o awans, a Górnik usadowić na drugim miejscu w tabeli. Pierwsi bramkę strzelili goście po stałym fragmencie gry. Drugą połowę lepiej rozpoczęli miejscowi, którzy zaledwie piętnaście sekund po wznowieniu gry były pomocnik I-ligowej Floty Świnoujście Mateusz Wrzesień doprowadził do wyrównania.

Piłkarzom obu drużyn grę mocno utrudniała pogoda, a sędzia był zmuszony przerwać zawody na kilka chwil z powody nawałnicy. Przerwa lepiej wpłynęła na gospodarzy, którzy wbili rywalom jeszcze dwie bramki. - Kuriozalnie, stracona bramka nam pomogła. W szatni powiedzieliśmy sobie, że albo walczymy o to, by bić się z najlepszymi o jakieś inne cele, niż tylko utrzymanie, albo jesteśmy skazani na to, by walczyć o uniknięcie spadku. Dla nas to był taki mecz pogranicza: w tą, albo w tą. Wyszliśmy pressingiem, zagraliśmy va banque, udało się i nie ukrywam, że bardzo się cieszymy z punktów, które dają duży oddech - cieszył się trener Mirosław Smyła.

W sobotę największą niespodziankę zanotowaliśmy w Głogowie. Główny faworyt do awansu, czyli Chrobry tylko podzielił się punktami z UKP Zielona Góra. Dość nieoczekiwania do walki o awans może włączyć się Rozwój Katowice, który wygrał po zaciętym spotkaniu z Rakowem Częstochowa 2:1.