Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Transfer snajpera do Borussii Dortmund przesądzony, klub zapłaci 8 mln euro

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz
Doświadczony napastnik Herthy Berlin będzie jednym z następców Roberta Lewandowskiego w zespole Juergena Kloppa - informują zgodnie niemieckie media.

O tym, że Borussia Dortmund interesuje się Adrianem Ramosem, było wiadomo od kilku tygodni. W ostatnim czasie rozmowy pomiędzy klubami przyśpieszyły i porozumienie zostało osiągnięte, a według Bildu oraz innych niemieckich tytułów gracz z Ameryki Południowej już na pewno począwszy od sezonu 2014/2015 będzie występował w żółto-czarnych barwach.

Kwota odstępnego ma wynieść 8 mln euro. To niewiele, biorąc pod uwagę klasę Kolumbijczyka, jednak trzeba zwrócić uwagę, że napastnikowi w Herthcie Berlin pozostał tylko rok kontraktu, a ponadto nie jest on już zawodnikiem najmłodszym - w styczniu skończył 28 lat.

Ramos, który w bieżącym sezonie Bundesligi zdobył 15 goli, a zatem tyle samo co Robert Lewandowski, ma podpisać w Borussią umowę do 30 czerwca 2017 roku z opcją przedłużenia o kolejny rok. Pensja napastnika w BVB będzie wynosić 2,8 mln euro za każdy sezon.

Przypomnijmy, że w kontekście przyszłego sezonu dortmundczycy już wcześniej podpisali kontrakt z koreańskim snajperem Dong-Won Ji, a wiele wskazuje na to, że drużynę zasili jeszcze trzeci napastnik.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Czy Adrian Ramos sprawdzi się w Borussii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL