Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Siarka przegrała w Limanowej, a więc Pogoń znów na czele - wyniki niedzielnych meczów 21. kolejki gr. wschodniej II ligi

Mateusz Lis
Mateusz Lis
Tylko tydzień liderem była Siarka Tarnobrzeg. W niedzielę tarnobrzeżanie przegrali w Limanowej. Skorzystała z tego Pogoń Siedlce, która szczęśliwie pokonała Radomiaka Radom spychając go na dno tabeli.

Nikt nie może znaleźć sposobu wiosną na Concordię Elbląg. Tym razem najbardziej międzynarodowy zespół w grupie wschodniej II ligi bezbramkowo zremisował ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Najlepszą okazję w całym meczu miał Mateusz Bogdanowicz, po którego strzale gości od kapitulacji uchroniła poprzeczka.

O pechu mogą mówić piłkarze Motoru Lublin, którzy wracali do domu z Suwałk bez żadnej zdobyczy punktowej. Ich rywalizacji z Wigrami przez długi czas była wręcz bardzo nudna. W 65. minucie na prowadzenie niespodziewanie wyszli przyjezdni. Rzut karny pewnie wykorzystał Mateusz Broź. Od tego momentu lublinianie cofnęli się do głębokiej defensywy, ale suwalczanie długo grali nieskutecznie. W końcu, w 84. minucie padło wyrównanie. Gola zdobył Tomasz Tuttas wykorzystując sytuację sam na sam. Gospodarze nie zwolnili tempa gry i w czwartej minucie doliczonego czasu gry, w ostatniej akcji meczu, zwycięstwo swojej drużynie zapewnił Piotr Karłowicz.

Zdecydowanym faworytem meczu pomiędzy Pogonią Siedlce a Radomiakiem Radom byli gospodarze. Siedlczanie długo nie potrafili jednak znaleźć sposobu na defensywę przyjezdnych. Kluczowa dla losów meczu akcja miała miejsce w 88. minucie. Łukasz Zaniewski przebojem wdarł się w pole karne rywala, gdzie staranował go bramkarz z Radomia - Michał Kula. Arbiter wyrzucił golkipera z boiska. Długo trwała zmiana i przygotowanie do gry Dawida Marca. Z równowagi nie dał się wytrącić Krystian Wójcik i w trzeciej minucie doliczonego czasu gry pewnie wykonał rzut karny zapewniając trzy punkty swojej drużynie.

Dzięki temu zwycięstwu i porażce Siarki Tarnobrzeg Pogoń ponownie znajduje się na czele rozgrywek. Tarnobrzeżanie przegrali w Limanowej. Gospodarze objęli prowadzenie w 34. minucie, gdy Łukasz Pietras wykorzystał błąd obrony Siarki. Chwilę po zmianie stron mogło paść wyrównanie, ale Michał Truszkowski trafił tylko w słupek. Zamiast tego w 50. minucie na 2:0 podwyższył Jacek Pietrzak wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego. Siarka jednak się nie poddała i w 64. minucie Robert Tunkiewicz zdobył gola kontaktowego. Dodatkowo 60 sekund później z boiska za dwie żółte kartki wyleciał Paweł Pyciak i gospodarze kończyli w osłabieniu. W końcówce przyjezdni mogli wyrównać, ale Damian Buras obił jedynie słupek. Ostatecznie Limanovia kończyła mecz w "dziewiątkę". W doliczonym czasie gry z boiska wyleciał Arkadiusz Serafin. Ogółem sędzia Michał Mularczyk często sięgał do kieszonki. Pokazał aż 11 żółtych kartek (w tym dwie dla Pyciaka) oraz 1 czerwoną.

Ostatni mecz 21. serii gier to były "Stalowe Derby". W Mielcu zwyciężyła jednak drużyna ze Stalowej Woli. Gra była dość szybka, obie ekipy walczyły zaciekle o każdy metr kwadratowy boiska, ale sytuacji podbramkowych praktycznie nie było. Jedyny gol w tym meczu padł w 82. minucie. Tomasz Płonka najwyżej wyskoczył do dośrodkowanej z rzutu wolnego piłki i wpakował ją do siatki. Do końca meczu Stalówka rozsądnie się broniła i nie pozwoliła gospodarzom zagrozić swojej bramce. Ostatecznie 5000 widzów było świadkami trzeciej porażki Stali Mielec w tym roku i to trzeciej, na domowym obiekcie.