Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Hit dla bytowian, kolejna porażka Warty - wyniki spotkań 22. kolejki gr. zachodniej II ligi

Adrian Dudkiewicz
Sporo bramek strzelili piłkarze grupy zachodniej II ligi w 22 kolejce spotkań. W najciekawszym spotkaniu na szczycie Bytovia Bytów pokonała Górnika Wałbrzych 2:1.

Sobotni mecz rozpoczął się fatalnie dla podopiecznych Pawła Janasa. Już w 29. minucie drugą żółtą kartkę zobaczył Joshua Balogun. Oba zespołu grały bardzo twardo i przez to w pierwszej połowie brakowało dogodnych okazji do otworzenia wyniku. Trochę bardziej otwartej rywalizacji doczekaliśmy się w drugiej części, kiedy padły wreszcie bramki.

To udało się gościom dopiero w 60. minucie. Wówczas doświadczony Dariusz Michalak pewnie wykorzystał rzut karny. Piłkarze Bytovii nie zrażeni brakiem jednego zawodnika ruszyli do ataków. W 73. minucie pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się były zawodnik I-ligowej Olimpiii Grudziądz, czyli Mariusz Kryszak. Kilka chwil później wynik emocjonującego pojedynku ustalił Janusz Surdykowski po ładnym podaniu wspomnianego wcześniej Kryszaka.  Wcześniej sytuację sam na sam z golkiperem gości zmarnował Adrian Wróblewski.

Natomiast już w piątek 22. kolejkę otworzyli zawodnicy Calisii Kalisz i Błękitnych Stargard Szczeciński. Mecz rozpoczął się świetnie dla miejscowych, kiedy Christian Nnamani okiwał obrońców gości i wyprowadził outsaidera tabeli na prowadzenie. Kolejne fragmenty to już doskonała gra Błękitnych, którzy świetnie wykonywali stale fragmenty gry. - W tej rundzie my i nasi rywale grają bardzo dobrze. My natomaist mamy ostatnio świetną formę, ale drużyna pokazała charakter i to nie po raz pierwszy w tym sezonie - cieszył się trener Krzysztof Kapuściński.

Dużą cierpliwością w stosunku do trenera Marka Kamińskiego wykazywali się działacze Warty. Po sobotniej porażce z Ruchem Zdzieszowice poznaniacy wyraźnie oddali się od ligowej czołówki. Świetne zawody wśród gospodarzy rozegrał bramkarz Tomasz Kasprzik, który w kilku sytuacjach popisał się znakomitymi paradami po ładnych uderzeniach piłkarzy gości. Warta kończyła mecz w dziesiątkę, bo czerwoną kartkę za dyskusję z arbitrem zobaczył Adrian Bartkowiak.

W niedzielę w ostatnim meczu 22. kolejki Jarota Jarocin podejmie Zagłębie Sosnowiec.