Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Chińczycy trenują w Ruchu Chorzów

Michał Piegza
Michał Piegza
Od środy przy Cichej przebywa trzech Chińczyków, którzy przez tydzień będą trenowali z Niebieskimi. Czy zostaną zawodnikami Ruchu?

Chen Zhuo, Liu Yi oraz Lu Chenghe od środy trenują pod okiem sztabu szkoleniowego Ruchu Chorzów. Chińczycy przy Cichej mają przebywać przez tydzień. W tym czasie zostaną poddani badaniom wydolnościowym i szybkościowym, a także będą uczestniczyli w zajęciach.

- To pierwszy krok w kierunku nawiązania ścisłej współpracy z chińskimi klubami i menadżerami w ramach edukacji piłkarskiej i wymiany doświadczeń Dzięki tej kooperacji młodzi, utalentowani zawodnicy z Chin będą trenować w Chorzowie i szlifować swoje umiejętności, a przed piłkarzami Niebieskich otworzy się nowy kierunek transferowy. Realizacja tego projektu da Ruchowi szansę na uzyskanie przychodów ze sprzedaży zawodników do chińskich klubów i umożliwi zdobycie wiedzy na temat metod szkoleniowych stosowanych w Azji – stwierdził, cytowany przez oficjalną stronę Niebieskich, Mariusz Klimek, doradca ds. sportowych Zarządu Ruchu.

Liu Yi jest lewym obrońcą i ma 26 lat. Aktualnie jest graczem Hohhot Dongjin. 21-letni Chen Zhuo to ofensywny pomocnik, ostatnio bronił bary Chongqing FC. Lu Chenghe w tym samym zespole pełnił rolę defensywnego pomocnika. Trzeci z Chińczyków ma 21 lat. - Zawodnicy przyjechali do Ruchu głównie po to, aby się szkolić. Jeśli jeden z testowanych zawodników zasłuży na pozytywną opinię sztabu trenerskiego i zostanie z nami na dłużej, będzie mógł powalczyć o miejsce w kadrze pierwszego zespołu, ale dopiero w przyszłym sezonie. Szansę na grę w Ruchu dostaną tylko najzdolniejsi obcokrajowcy, którzy wniosą jakość do drużyny - zakończył Klimek.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Ruch Chorzów zakończył już sezon?

Komentarze (1):

  • Krzaczus Zgłoś
    Dziwie sie że najbardziej Polski klub w ekstraklasie interesuje sie Chinczykami .Bo skoro widac że stawianie na Polakow przynosi efekty wiec po co sciagac szrot z zagranicy

    Komentarze (1)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL