Najnowsze Wyniki/Kalendarz

II liga: Motor przegrał po raz czwarty w tym roku

Mateusz Lis
Mateusz Lis
Już w czwartek rozpoczęła się 23. kolejka II ligi grupy wschodniej. W Siedlcach niespodzianki nie było. Pogoń zwyciężyła ze słabo dysponowanym w tym roku Motorem.

Od pierwszych minut gospodarze osiągnęli przewagę. W bramce znakomicie spisywał się Przemysław Frąckowiak. Na golkipera Motoru nie potrafili znaleźć sposobu Daniel Dybiec, Krystian Wójcik oraz Łukasz Zaniewski. Po niespełna półgodzinie gry piłka znalazła jednak drogę do siatki przyjezdnych. Bramkarz lublinian zapewne zdołałby skutecznie interweniować po strzale z dystansu w wykonaniu Krystiana Wójcika. Piłka po drodze odbiła się jednak od Arkadiusza Lewińskiego i Frąckowiak nie zdążył już zareagować.

Lublinianie nie mieli tego dnia w Siedlcach żadnych atutów. W dodatku tuż po przerwie nie lada wyczynem "popisał się" Piotr Karwan, który w przeciągu kilkunastu sekund dwukrotnie został upomniany przez sędziego żółtą kartką i został wyrzucony z boiska. Gospodarze natychmiast wykorzystali grę w przewadze. Dośrodkowaną z rzutu wolnego piłkę, goście wybili zbyt krótko i ta trafiła do Przemysława Rodaka, który umieścił ją w siatce.

Gospodarze nadal przeważali (bliski szczęścia był Przemysław Ratajczak, którego strzał trafił w poprzeczkę), ale dość niespodziewanie to lublinianie zdobyli bramkę kontaktową. Skutecznym strzał zza pola karnego popisał się Damian Kądzior. Na więcej gości nie było już stać. Siedlczanie mogli, a nawet powinni wygrać wyżej, ale razili nieskutecznością.

Po tym meczu Pogoń znów jest na czele rozgrywek. Motor przegrał cztery z pięciu meczów w tym roku i coraz mniej osób wierzy w utrzymanie tego klubu na tym poziomie rozgrywkowym.

Pogoń Siedlce - Motor Lublin 2:1 (1:0)
1:0 - Krystian Wójcik 29'
2:0 - Rodak 48'
2:1 - Kądzior 58'

Składy:

Pogoń: Kozaczyński - Łukasz Wójcik, Dybiec, Urbański, Ratajczak - Odunka (72' Wocial), Rodak, Krystian Wójcik, Tomalski (90' Dmowski) - Demianiuk (75' Dziubiński), Zaniewski (60' Więzik).

Motor: Frąckowiak - Zontek, Komor (85' Wolski), Karwan, Jaroń - Jonczyk (55' Stachyra), Lewiński, Koziara (46' Król), Kądzior, Broź (55' Gąsiorowski) - Mihałewśkyj.

Żółte kartki: Łukasz Zaniewski, Wojciech Wocial (Pogoń) oraz Piotr Karwan, Damian Kądzior (Motor).

Czerwona kartka: Piotr Karwan /47' - za drugą żółtą/ (Motor).

Sędzia: Mariusz Korpalski (Toruń).

Widzów: 1300.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL