Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Decydująca batalia o tytuł dopiero w ostatniej kolejce? Legia i Lech znają wstępny terminarz

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
Pełny terminarz fazy play off poznamy dopiero po 30. kolejce, ale Legia i Lech mogą już wstępnie planować rywalizację. Ich miejsca w tabeli w najbliższy weekend się nie zmienią.

Ekipa Henninga Berga na pewno zakończy rundę zasadniczą jako lider, zaś Kolejorz uplasuje się na 2. pozycji. Te fakty dają odpowiedzi na kilka zasadniczych pytań. Przede wszystkim wiemy już, że do bezpośredniego starcia obu drużyn dojdzie dopiero w ostatniej serii, a atutem własnego boiska będą dysponować Wojskowi.

Zarówno Legia, jak i Lech cztery z siedmiu spotkań w play offach rozegrają u siebie. Wojskowi podejmą przeciwników z podium, a także zespoły, które zajmą 5. i 6. miejsce po trzydziestu kolejkach. Z kolei podopieczni Mariusza Rumaka ugoszczą w Poznaniu 3., 4., 5., i 7. drużynę po fazie zasadniczej.

Co musi się stać, by bezpośrednie starcie mistrza z wicemistrzem decydowało o tytule w trwającym sezonie? Jeśli w najbliższej serii status quo się utrzyma, to po redukcji połowy dorobku legioniści zachowają pięć punktów przewagi nad Kolejorzem. To oznacza, że zespół ze stolicy Wielkopolski będzie musiał liczyć na ich potknięcie w którymś z sześciu pierwszych meczów w fazie play off (zakładając, że sam będzie zwyciężał regularnie).

Terminarz Legii Warszawa i Lecha Poznań w fazie play off:

31. kolejka
Legia Warszawa - 6
Lech Poznań - 5

32. kolejka
8 - Legia Warszawa
6 - Lech Poznań

33. kolejka
Legia Warszawa - 5
Lech Poznań - 7

34. kolejka
7 - Legia Warszawa
8 - Lech Poznań

35. kolejka
Legia Warszawa - 3
Lech Poznań - 4

36. kolejka
4 - Legia Warszawa
Lech Poznań - 3

37. kolejka
Legia Warszawa - Lech Poznań


Jesteśmy na Facebooku! Dołącz do nas!

Lech zagra przy pustych trybunach? Policja chce zamknięcia Inea Stadionu!

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL