Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Dzieci z Krapkowic nie mogą grać w piłkę, bo... zabronił im tego sąd

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Krapkowicach po godz. 16.00 nie mogą korzystać z boiska - donosi nto.pl. Powód? Skarga jednej z okolicznych mieszkanek i decyzja sądu!

Takiego absurdu nie powstydziliby się twórcy najlepszych komedii. Sąd Rejonowy w Strzelcach Opolskich uwzględnił skargę kobiety, której przeszkadzały pokrzykiwania dzieci i... odgłos odbijanej piłki.

Sprawa zaczęła się już trzy lata temu. Mieszkanka okolic szkoły interweniowała u dyrektorki placówki, w urzędzie miasta i na policji, aż w końcu postanowiła szukać sprawiedliwości w sądzie. Ten nakazał gminie zamknąć boisko i tak też się dzieje codziennie po godzinie 16.00.

- Gdy przeczytałam postanowienie, nie mogłam uwierzyć własnym oczom! Kompletnie nie zgadzamy się z decyzją sądu, bo uniemożliwia ona dzieciom uprawianie sportu - powiedziała na łamach nto.pl dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 1 w Krapkowicach, Krystyna Nowak.

Mieszkańcy są oburzeni takim rozwojem wypadków i żądają zniesienia zakazu. Sporządzono nawet specjalną petycję, którą podpisało już kilkaset osób.

źródło: nto.pl

Jesteśmy na Facebooku! Dołącz do nas!

Komentarze (10):

 • Daniel Porębski Zgłoś
  podobna sytuacja ma miejsce w WĘDRZYNIE. Nowo wybudowany orlik miałbyć ogólnodostepny dla wszystkich, co jak sie pozniej okazało było tylko przykrywką. Orlik otwierany jest jak sie
  Czytaj całość
  zachce pani dyrektor, ile było takich sytuacji ze ludzie przyjeżdzali z okolic, zbierali sie na daną godzine a co jak sie pozniej okazywało mijało sie z celem gdyż wszystko zamknięte. Zrobiono także światła, oświetlenie które zapalono moze raz, dwa. Dramat, póżniej sie dziwią ze polska reprezentacja z estonią nie może wygrać, DRAMAT DRAMAT I JESZCZE RAZ DRAMAT !
  • Rav1910 Zgłoś
   No ok baba lamentuje ze za głosno i takie tam odgłosy odbijanej piłki. Ale przecież ustawowo cisza nocna obowiązuje w tym kraju od 22.00 więc olać zakaz i uprzykrzać jej życie na
   Czytaj całość
   całego :)
   • JJ joker Zgłoś
    A może jeszcze postawić ekrany dzwiękochłonne dookoła :)A po 16 niech tam chleją piwsko
    Wszystkie komentarze (10)

    Komentarze (10)

    PRZEJDŹ NA WP.PL