Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Sosnowiczanie wykorzystują potknięcia rywali - wyniki spotkań 24. kolejki gr. zachodniej II ligi

Adrian Dudkiewicz
W najciekawszym spotkaniu 24. kolejki grupy zachodniej II ligi lider tabeli Chrobry Głogów tylko podzielił się punktami na własnym boisku z Wartą Poznań. Potknięcia rywali wykorzystało Zagłębie.

Jednak największą niespodziankę w sobotnie popołudnie sprawili piłkarze outsaidera ligowej tabeli, czyli Jaroty Jarocin. Ci ostatni umieją grać na trudnym terenie w Bytowie. Dwa lata temu udało im się tam zwyciężyć 3:1. Tym razem wystarczyła jedna bramka. Tuż po przerwie po uderzeniu z rzutu karnego zdobył ją doświadczony Krzysztof Bartoszak..Pomimo usilnych ataków gospodarzy w drugiej połowie, ale zawsze musi przyjść słabszy dzień.

Najciekawszy mecz 24. kolejki odbył się na boisku w Głogowie. Podczas sobotniego pojedynku zdecydowaną przewagę miał aktualny lider II-ligowej tabeli. Głogowianom wyraźnie jednak brakowało szczęścia, bowiem piłka po uderzeniach zawodnika Chrobrego trafiła w słupek i poprzeczkę. Na dodatek w 65. minucie Łukasz Szczepaniak nie wykorzystał rzutu karnego.

Ciekawe rozstrzygnięcie mieliśmy też w Kaliszu. Świetnie grająca na wiosnę Calisia w starciu z Zagłębiem Sosnowiec miała znacznie mniej piłkarskich argumentów, bo to goście pod względem piłkarskim prezentowali się znacznie lepiej. Z biegiem czasu to się zmieniło, ale piłkarzom obu drużyn w sobotę brakowało po prostu skuteczności. Pomimo remisu gracze Zagłębia wykorzystali potknięcia rywali i awansowali na trzecie miejsce w tabeli. Tym samym nadal liczą się w rywalizacji o I ligę.

- Ja akurat czuję pewien niedosyt po tym spotkaniu, gdyż w końcówce mieliśmy trzy dosyć fajne kontrataki, w których troszeczkę nie najlepiej się zabraliśmy. Oczywiście mogliśmy do samej końcówki przegrywać, gdyż przeciwnik sobie stworzył z tego co ja pamiętam dwie dogodne sytuacje, bo i miał słupek z rzutu wolnego, i z pięciu metrów strzał głową nad poprzeczką, ale wydaje mi się, że ostatnia piłka należała do nas i po tych trzech sytuacjach na gorąco oceniając czuję lekki niedosyt, chociaż pewnie już za chwilę będę bardzo doceniał ten punkt - podsumował zawody trener Jsroty, Mirosław Dymek.

Porażki Bytovii nie potrafili wykorzystać również zawodnicy Górnika Wałbrzych, którzy zebrali prawdziwe lanie na trudnym boisku w Zdzieszowicach. Ich potknięcie wykorzystało właśnie Zagłębie Sosnowiec.