Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Pogoń Siedlce samotnym liderem - wyniki niedzielnych meczów 24. kolejki gr. wschodniej II ligi

Mateusz Lis
Mateusz Lis
Niedziela rozpoczęła się emocjonującym meczem w Łowiczu, który zakończył się podziałem punktów. Na koniec dnia remis padł także w Mielcu.

Pelikan Łowicz wciąż nie może odnieść zwycięstwa na domowym obiekcie w tym roku. W niedzielę łowiczanie podzielili się punktami z Olimpią Zambrów. Emocje w tym meczu dostarczyła tylko druga połowa. Zaczęła się od bramki zdobytej przez Adriana Świątka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Łowiczanie przeważali, ale marnowali sytuacje i w efekcie do wyrównania doprowadził Michał Hryszko, a bramkę również przyniósł stały fragment gry. Dwanaście minut przed końcem Pelikan ponownie wyszedł na prowadzenie. Adrian Świątek po raz kolejny zmarnował dobrą okazję, ale na miejscu był Patryk Bojańczyk i dobił ten strzał. W samej końcówce fatalnie zachował się jednak Patryk Pomianowski. Rezerwowy zawodnik Ptaków stracił piłkę we własnym polu karnym, a potem sfaulował rywala. Obejrzał za to czerwoną kartkę, a po chwili rzut karny wykorzystał Michał Steć.

Sąsiedzi z tabeli rywalizowali w Limanowej, tamtejsza Limanovia zmierzyła się ze Stalą Rzeszów. Gospodarze znakomicie rozpoczęli mecz. Już w 2. minucie piękną bramkę zdobył Damian Majcher, który wcześniej ograł dwóch rywali. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy bliski szczęścia był Piotr Prędota, ale w zamieszaniu podbramkowym trafił tylko w słupek. Drugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze i szybko podwyższyli na 2:0 za sprawą trafienia Arkadiusza Serafina. Sześć minut później gracz Limanovii osłabił jednak swój zespół, gdy wyleciał z boiska za dwie żółte kartki. W 66. minucie Łukasz Jamróz zdobył bramkę kontaktową. Pomimo gry w przewadze rzeszowianie nie doprowadzili do wyrównania. Najlepszą szansę zmarnował Łukasz Szczoczarz. Napastnik gości będąc tuż przed bramką nie trafił czysto w piłkę i bramkarz do spółki z obrońcą zdołali zażegnać niebezpieczeństwo.

Siarka Tarnobrzeg zremisowała w Mielcu ze Stalą i wobec tego samotnym liderem II ligi po tej kolejce będzie Pogoń Siedlce. Mecz dobrze rozpoczął się dla gospodarzy. Po dośrodkowaniu niefortunnie interweniował Łukasz Nadolski i pokonał własnego bramkarza. Wynik meczu został ustalony już w 32. minucie. Do siatki trafił Dominik Buras. Do końca meczu obie strony atakowały, ale groźniejsze akcje mieli gospodarze. Sytuację sam na sam zmarnował Daniel Koczon, a z bliska przestrzelił Sebastian Łętocha. W końcówce gracze Siarki zdołali skierować piłkę do bramki, ale arbitrzy gola nie uznali odgwizdując spalonego. Goście kończyli w "10". Za dwie żółte kartki z murawy wyleciał Tomasz Persona.