Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Prejuce Nakoulma opuści Górnika Zabrze. Marzy o Francji, trafi do... Legii Warszawa?

Marcin Ziach
Marcin Ziach
Włodarze Górnika Zabrze w ostatnich tygodniach prowadzili rozmowy z piłkarzami, których umowy wygasają z końcem czerwca. Wśród nich był Prejuce Nakoulma, który jednak ofertę śląskiego klubu odrzucił.

Prejuce Nakoulma w Górnik Zabrze występuje od trzech sezonów. Reprezentant Burkina Faso był przez ten czas kluczowym graczem drużyny z Roosevelta, rozgrywając dotąd 82 mecze w T-Mobile Ekstraklasie strzelając 32 bramki.

Dobra forma przebojowego zawodnika zwróciła na niego uwagę klubów z Francji, Niemiec, Anglii, Rosji czy Chin. Ostatecznie jednak "Prezes" nie zmienił barw klubowych, choć klub większość ofert akceptował, a sam piłkarz dwukrotnie z Zabrza wyjechał i przeszedł testy medyczne w Tereku Grozny.

- Prejuce Nakoulma jest zawodnikiem zjawiskowym i z nim także będę chciał z nim usiąść do rozmów - zapowiadał na początku swojej kadencji Zbigniew Waśkiewicz, prezes zabrzańskiego klubu. Do negocjacji obie strony przystąpiły, ale Nakoulma nie był zainteresowany parafowaniem nowej umowy z Górnikiem.

Prejuce Nakoulma zamieni Górnika Zabrze na Legię Warszawa?Prejuce Nakoulma zamieni Górnika Zabrze na Legię Warszawa?
Trudno się temu dziwić. Klub ma względem zawodnika zaległości finansowe, a sam Nakoulma marzy o transferze do ligi francuskiej. Dotychczas klauzula odstępnego, jaka znajdowała się w kontrakcie Burkińczyka w wysokości 1,2 mln euro dla klubów Ligue 1 stanowiła barierę nie do przeskoczenia. Z kartą na ręku Nakoulma może być jednak łakomym kąskiem.

O tym, że as Górnika jest zdeterminowany, by do Francji trafić świadczyć może fakt, że dwukrotnie zrywał rozmowy z wcześniej wspomnianym Terekiem. Klub z Czeczeni oferował czarnoskóremu zawodnikowi bajeczne warunki finansowe, a sam agent Nakoulmy przekonywał, że takich nie otrzyma w żadnym z klubów zachodnich. Piłkarz jednak o transferze na wschód nie chciał słyszeć.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Inna sprawa, że wiosną "Prezes" - jak cały Górnik - rozczarowuje. Nie strzelił dotąd  bramki, a zabrzańska drużyna nie wygrała w tym roku meczu o stawkę. Zniżka formy może skomplikować transferową sytuację Nakoulmy, który uchodzi za piłkarza chimerycznego. Zimą podchody pod Burkińczyka czyniła za to Legia Warszawa i niewykluczone, że jeśli piłkarz nie otrzyma oferty z zachodniego klubu - zakotwiczy właśnie przy Łazienkowskiej.

Który klub będzie najlepszy dla Prejuce'a Nakoulmy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL