Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Fachowcy od świątecznego grania - zapowiedź meczu GKS Tychy - Olimpia Grudziądz

Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
GKS Tychy chce pozostać nad strefą spadkową, a grudziądzanie przełamać się na wyjeździe. Jedni i drudzy martwią się o napastników i mają patent na świąteczną kolejkę.

Kluby I i II ligi nie próżnują w okresie świątecznym w przeciwieństwie do tych z T-Mobile Ekstraklasy. 25. kolejka zostanie rozegrana w czwartek oraz w sobotę. Do jednej z czterech czwartkowych konfrontacji dojdzie w Jaworznie.

Przez ostatnie lata GKS Tychy i Olimpia Grudziądz sprawiają sobie na "zajączka" miły prezent w postaci punktów. Imponuje głównie passa Olimpii, która przez pięć sezonów zainkasowała 13 z możliwych 15 oczek. 30 marca minionego roku, w wielką sobotę grudziądzanie pobili aż 3:0 ŁKS Łódź, a tyszanie poradzili sobie z liderującą Flotą Świnoujście. Tym razem zagrają nie w sobotę, a w czwartek i tym wyjątkiem mogą potwierdzić regułę.

Olimpia Grudziądz jest na 7. miejscu w tabeli, z dwupunktową stratą do czwartego Dolcanu Ząbki i przewagą 12 oczek nad balansującym nad strefą spadkową GKS-em. Biorąc pod uwagę te liczby - będzie faworytem, jednak co alarmujące - ma problem z wyjazdami. Podopieczni trenera Kubickiego przegrali w tym roku wszystko co było do przegrania poza Grudziądzem, poza tym nie wywieźli jeszcze choćby punktu z terenu tyszan.
Dariusz Kłus rozpoczynał przygodę z futbolem na ŚląskuDariusz Kłus rozpoczynał przygodę z futbolem na Śląsku
O przełamanie zagrają w dobrych humorach po zwycięstwie 3:0 ze Stomilem Olsztyn. Złą wiadomością ostatnich dni była kontuzja Adama Cieślińskiego. Najlepszy strzelec klubu ma zbite ścięgno Achillesa i choć znalazł się w kadrze, to jego występ stoi pod znakiem zapytania. Dariusz Kubicki może już skorzystać z Marcina Stańka, natomiast Maciej Rogalski pokutuje za czerwoną kartkę.

Także gospodarze nie mogą być pewni, że w czwartek pomoże im najlepszy snajper Paweł Smółka. Napastnik naciągnął mięsień uda i nie zagrał już w zremisowanym 2:2 meczu z Chojniczanką Chojnice. Na liście kontuzjowanych są także Mateusz Bukowiec, Damian Krajanowski, a nadmiar kartoników eliminuje Mateusza Mączyńskiego.

Jesteśmy na Facebooku! Dołącz do nas!

GKS Tychy walczy o utrzymanie. W 2014 roku jest chimeryczny - ma na koncie trzy remisy, dwie porażki i jedno, bardzo efektowne zwycięstwo 5:1 z Puszczą Niepołomice. Jaki GKS zobaczą kibice w czwartek? Jeśli zwycięski, to na pewno pozostanie nad strefą spadkową. W przeciwnym wypadku będzie nerwowo czekać na inne wyniki.

GKS Tychy - Olimpia Grudziądz / czw. 17.04.2014 godz. 17.00

Przewidywane składy:

GKS Tychy: Igaz - Małkowski, Balul, Masternak, Grzybek - Ruskovsky, Zganiacz, Gąsior, Popović, Szczęsny - Docekal.

Olimpia: Fabiniak - Bielawski, Łabędzki, Staniek, Woźniak - Suchocki, Kłus, Ruszkul, Gawęcki, Szczot - Kowalczyk.

Sędzia: Marek Opaliński (Legnica).

Zamów relację z meczu GKS Tychy - Olimpia Grudziądz
Wyślij SMS o treści PILKA.OLIMPIA na numer 7355
Koszt usługi 3,69 zł z VAT

Zamów wynik meczu GKS Tychy - Olimpia Grudziądz
Wyślij SMS o treści PILKA.OLIMPIA na numer 7136
Koszt usługi 1,23 zł z VAT

Kto wygra mecz?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL