Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Po kolejny krok w kierunku awansu? - zapowiedź meczu Siarka Tarnobrzeg - Olimpia Elbląg

Kamil Górniak
Kamil Górniak
Siarka Tarnobrzeg podobnie jak Olimpia Elbląg za główny cel ma utrzymanie. Gospodarze sobotniej potyczki są w korzystniejszej sytuacji, a dodatkowo mają spore szanse nawet na awans.

Olimpia w ostatniej kolejce zremisowała na własnym boisku z Wigrami Suwałki. Mecz miał dziwny przebieg, bowiem obie ekipy zmarnowały po rzucie karnym. Ogólnie na wiosnę gracze z Elbląga zainkasowali jedenaście oczek. Tylko na inaugurację Olimpia musiała uznać wyższość Znicza Pruszków. Od pięciu gier drużyna jest niepokonana i dzięki bardzo dobrej postawie jest już bliska przeskoczenia nad kreskę, która daje utrzymanie.

Olimpia to niewątpliwie bardzo niewygodny rywal. Zespół z Elbląga jest jak na razie najlepiej broniącą ekipą z zaledwie 21 bramkami straconymi, ale mimo ogromnego potencjału w ataku, bardzo mało strzela, tylko 20 trafień. W ataku grają Roman Maciejak, który występował na boiskach ekstraklasy, gdzie trafił z Nielby Wągrowiec, Rafał Leśniewski, jego dawny kolega z Nielby czy Anton Kołosow, który od jakiegoś czasu daje się we znaki przeciwnikom z ligi. Na pewno na tych graczy powinna zwrócić uwagę obrona Siarki.

Tarnobrzeżanie w ostatniej serii gier zremisowali w derbowym pojedynku w Mielcu ze Stalą. Wiosna jak na razie dla ekipy z Podkarpacia jest udana. Na własnym boisku Siarka jeszcze nie przegrała, a na wyjazdach zainkasowała siedem oczek w czterech potyczkach. Gospodarze sobotniej konfrontacji są na dobrej drodze, aby awansować na zaplecze ekstraklasy. - Cały czas powtarzam, że najpierw miejmy to utrzymanie, bo to nasz główny cel, a potem myślmy o czymś więcej - powiedział opiekun Siarki Tomasz Tułacz.

Siarka ma bardzo mocny kadrowo skład, trener ma sporo możliwości rotacji, a w zimie uzupełnił właściwie jedyne braki w postaci wartościowych młodzieżowców. Wydaje się, że w obecnej sytuacji i dyspozycji drużyny awans jest jak najbardziej realny. Na pewno sobotnia potyczka będzie swego rodzaju testem, bowiem Olimpia jest na fali, ale Siarka u siebie nie przegrywa. Co prawda tylko raz goście wywieźli komplet oczek z Tarnobrzega, ale to był pierwszy mecz sezonu, gdzie tak naprawdę drużyna z Podkarpacia jeszcze się budowała.

Siarka Tarnobrzeg - Olimpia Elbląg / sob 19.04.2014 godz. 13.00

Przewidywane składy:

Siarka Tarnobrzeg: Melon - Konrad Stępień, Nadolski, Baran, Persona, Koczon, Chrabąszcz, Frankiewicz, Figiel, Buras, Truszkowski.

Olimpia Elbląg: Zoch - Ressel, Ichim, Lewandowski, Prusinowski, Piotrowski, Radosław Stępień, Sambor, Kolosov, Sedlewski, Leśniewski.

Sędzia: Sławomir Pipczyński (Radom).

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL