Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Rosja: "Osierocony" Patryk Kubicki nie gra, odkąd trenerem Sibiru przestał być jego tata

Maciej Kmita
Maciej Kmita
[tag=24806]Patryk Kubicki[/tag] w sezonie 2013/2014 wystąpił w 16 meczach Sibiru Nowosybirsk, ale odkąd trenerem tego zespołu nie jest już jego ojciec Dariusz, 21-letni Polak ani razu nie pojawił się już na boisku.

Kubicki junior trafił do klubu zaplecza rosyjskiej ekstraklasy latem 2013 roku, gdy Dariusz Kubicki pracował w Nowosybirsku już od czterech miesięcy. Pod wodzą ojca Patryk wystąpił w 15 meczach ligowych Sibiru i jednym Pucharu Rosji. Na 17 spotkań tylko raz nie zmieścił się w meczowej kadrze. Bilans ofensywnego pomocnika w tych meczach to zero goli i zero asyst.

11 października 2013 roku Kubicki senior przestał być trenerem Sibiru i sytuacja jego syna zmieniła się o 180 stopni. 21-latek w 14 kolejnych spotkaniach nie zagrał ani razu, a tylko dwa razy załapał się w ogóle do meczowej "18"...

Nie byłoby w tej sytuacji nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Kubicki junior trafił do Sibiru z II-ligowego Znicza Pruszków, w którym był rezerwowym. Mowa więc o potężnym awansie sportowym i finansowym. Wcześniej bez sukcesu grał też w Łódzkim Klubie Sportowym i Dolcanie Ząbki, do którego również ściągał go tata-trener.

Następnym przystankiem Patryka Kubickiego będzie Olimpia Grudziądz, której trenerem jest Dariusz Kubicki? 30 czerwca wygasa kontrakt piłkarza z Sibirem i będzie wolnym zawodnikiem.

Już w styczniu 2013 roku, gdy "Kuba" prowadził Podbeskidzie Bielsko-Biała, Patryk był jedną nogą u Górali. Później nie zdał testów w Olimpii Grudziądz, Radomiaku Radom, Górniku Łęczna i Świcie Nowy Dwór Mazowiecki, aż zahaczył się w Zniczu, z którego później przeniósł się pod skrzydła taty do Nowosybirska.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL