Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Paweł Wtorek pozostanie trenerem Stali Stalowa Wola

Artur Długosz
Artur Długosz
Po ostatnim ligowym spotkaniu z Olimpią Zambrów trener Stali Stalowa Wola zrezygnował z prowadzenia zespołu. Decyzja nie została przyjęta i dalej będzie on opiekunem zielono-czarnych.

Stal Stalowa Wola, mimo bardzo skromnego budżetu, plasuje się w czołówce II ligi grupy wschodniej. W rundzie wiosennej Stalowcy grają jednak w kratkę, ale pomimo tego ciągle zajmują czwartą lokatę w tabeli. Celem Stalówki jest przede wszystkim załapanie się do czołowej ósemki, która gwarantuje grę w nowej zreformowanej lidze w przyszłym sezonie.

Po zremisowanym spotkaniu z Olimpią Zambrów dotychczasowy trener Stali Paweł Wtorek ogłosił, że nie będzie już dalej opiekunem zespołu. - Myślę, że potrzebny jest tej drużynie wstrząs i zmiana. Najlepszą zmianą będzie zmiana trenera. Wierzę w to, że się podniesiemy i w tej II lidze się utrzymamy. Zgłaszałem to zarządowi tydzień wcześniej. Miał 10 dni na przygotowanie innego rozwiązania. Temat jest zamknięty. Jest to definitywne. Zarząd o tym wie - zaznaczył Wtorek. Decyzji szkoleniowca nie zaakceptował ani zarząd klubu, ani sami piłkarze i nawet kibice, którzy stanęli murem za dotychczasowym trenerem. - Nasze odczucie jest takie, że swoim odejściem na pewno nam nie pomoże, tylko może zaszkodzić tej drużynie. Wszyscy mamy taką nadzieję, że jednak uda się go przekonać, aby został - powiedział Wojciech Fabianowski, napastnik Stalówki.
Paweł Wtorek (z lewej) dalej będzie trenerem piłkarzy Stali Stalowa WolaPaweł Wtorek (z lewej) dalej będzie trenerem piłkarzy Stali Stalowa Wola
Rozmowy szkoleniowca z samymi zawodnikami, a także z władzami klubu miały się odbyć we wtorek. Tego dnia klub ze Stalowej Woli przedstawił też oficjalne stanowisko. - Szkoleniowiec wycofał się ze swojej decyzji i postanowił, że zostaje z zespołem. Życzymy powodzenia w dalszej pracy - poinformowano.

Paweł Wtorek jest trenerem Stali od 29 kwietnia 2013 roku. Po 25 kolejkach drużyna ze Stalowej Woli zajmuje czwarte miejsce w II lidze wschodniej z dorobkiem 38 punktów. Zielono-czarni mają jednak tylko trzy punkty przewagi nad strefą spadkową, a do miejsc premiowanych awansem do I ligi tracą dziewięć oczek.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Komentarze (1):

 • 4mach Zgłoś
  trener ma gula na temat pozycji swojej sąsiadki (w której zresztą swego czasu grywał) która powiększa przewagę nad Stalą... taka chora ambicja, więc szuka pretekstu aby się wycofać
  Czytaj całość
  bo coś tam sobie zaplanował i wszystko idzie nie tak...nie byłoby problemu, gdyby Stal zajmowała najwyższe miejsce spośród drużyn podkarpackich

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL