Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Barcelona bez zakazu transferowego! FIFA zawiesiła wykonanie kary

Maciej Kmita
Maciej Kmita
FIFA poinformowała, że zakaz transferowy nałożony na FC Barcelonę przez Komitet Dyscyplinarny FIFA został zawieszony po wniesieniu przez klub apelacji i latem klub będzie mógł dokonywać transferów.

2 kwietnia Komitet Dyscyplinarny FIFA ukarał kataloński klub zakazem przeprowadzania transferów (a w zasadzie dokonywania rejestracji zawodników) w dwóch najbliższych oknach oraz grzywną w wysokości 370 tys. euro ze względu na nieprawidłowości przy dokonywaniu transferów i procesów rejestracyjnych zawodników poniżej 18. roku życia w latach 2009-2013.

Barcelona skorzystała z przysługującej jej ścieżki odwoławczej i złożyła apelację do  Komitetu Apelacyjnego FIFA, a wraz z nią wniosek o zawieszenie wykonania kary zakazu transferowego do zakończenia postępowania, do którego w środę FIFA się przychyliła.

Przewodniczący Komitetu Apelacyjnego FIFA Larry Mussenden stwierdził bowiem, że rozstrzygnięcia w sprawie nie zapadną przed rozpoczęciem najbliższego okresu transferowego, czyli przed 1 lipca, w związku z czym zawieszono wykonanie kary zakazu transferowego.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

FIFA zawiesiła zakaz transferowy nałożony na Barcelonę

Źródło: Foto Olimpik/x-news

Komentarze (65):

Wszystkie komentarze (65)

Komentarze (65)

×
    Wszystkie komentarze (65)
    PRZEJDŹ NA WP.PL