Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Zmarł Tito Vilanova. Przegrał walkę z chorobą

Bartosz Zimkowski
Bartosz Zimkowski
W piątek 25 kwietnia zmarł Tito Vilanova - poinformowała FC Barcelona. Były szkoleniowiec hiszpańskiej drużyny miał 45 lat. Od pond dwóch lat zmagał się z chorobą nowotworową.

W poprzedni piątek Tito Vilanova trafił do szpitala w związku z problemami gastrologicznymi, ale po przebadaniu wypuszczono go do domu.

Hiszpańskie media poinformowały w piątek rano, że Vilanova ponownie znalazł się w szpitalu w Barcelonie w stanie krytycznym. Od razu trafił na stół operacyjny. Niestety po południu potwierdzono śmierć byłego trenera FC Barcelony.

Po raz pierwszy nowotwór ślinianki zdiagnozowano u niego w 2011 roku. Wtedy po trzech tygodniach od operacji wrócił do pracy. Ostatecznie z pracy musiał zrezygnować w lipcu 2013 roku, przed meczem z Lechią Gdańsk. 

Zmarł Tito Vilanova, były szkoleniowiec FC Barcelony

Źródło: Foto Olimpik/x-news

Poddał się chemio i radioterapii, które okazały się nieskuteczne. Nowotwór zaatakował jego żołądek i mimo natychmiastowej interwencji lekarzy, Vilanova nie wyszedł z tej walki zwycięsko. 

Tito Vilanova rozpoczął treningi w szkółce FC Barcelony. Nie przebił się jednak do pierwszej drużyny i musiał zmienić klub. W 2007 roku dostał od Josepa Guardioli ofertę bycia jego asystentem w Barcelonie B. Vilanova przystał na tę propozycję. 15 czerwca 2012 roku został trenerem pierwszego zespołu Barcy. W pierwszym sezonie zdobył z tym klubem mistrzostwo Hiszpanii. 

Sylwetka Tito Vilanovy: 
Data i miejsce urodzenia: 17 września 1968, Bellcaire d'Emporda
Kariera piłkarska: FC Barcelona B, UE Figueres, Celta Vigo, CD Badajoz, RCD Mallorca, UE Lleida, Elche CF, Atletico Gramanet.
Kariera trenerska: FC Barcelona B (asystent), FC Barcelona (asystent), FC Barcelona.
Pozycja na boisku: pomocnik

Komentarze (120):

Wszystkie komentarze (120)

Komentarze (120)

×
    Wszystkie komentarze (120)
    PRZEJDŹ NA WP.PL