Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Nie pójść śladem spadkowicza - zapowiedź meczu GKS Tychy - Can-Pack Okocimski Brzesko

Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
GKS Tychy kontynuuje walkę o utrzymanie. Po pokonaniu Sandecji Nowy Sącz zagra z Okocimskim Brzesko, który żegna się z I ligą.

Podopieczni Jana Żurka po prostu muszą wygrać nadchodzące spotkanie. Ich sytuacja po ostatnim zwycięstwie poprawiła się, ale wciąż jest bardzo mało komfortowa. GKS Tychy zajmuje bezpieczną 14. pozycję w tabeli, ale wyprzedza będący w strefie spadkowej Stomil Olsztyn wyłącznie bilansem bezpośrednich meczów.

- Walczymy dalej, przed nami trzy kolejki, czyli dziewięć punktów do zdobycia i bardzo byśmy chcieli, by I liga została w Tychach - zapowiedział Adrian Chomiuk po wygranym 1:0 meczu z Sandecją. Tyszanie mogli zagrać tam defensywny futbol i skupić się na pilnowaniu minimalnego prowadzenia. W niedzielę powinni zmienić pomysł na grę i rzucić się do ataku.


GKS nie ma się czego obawiać. Can-Pack Okocimski Brzesko to czerwona latarnia ligi, bez szans na utrzymanie, której pozostało godnie pożegnać się z rozgrywkami. Spadkowicz wygrał po raz ostatni 15 marca, od tego czasu przegrał osiem spotkań i trzy zremisował.

Co zwiastuje ewentualną niespodziankę? Okocimski zagra bez jakiejkolwiek presji i na wyjazdach spisuje się lepiej niż w Brzesku. Poza tym GKS Tychy zmaga się z problemami kadrowymi: Jan Żurek musi poradzić sobie bez najlepszego strzelca Pawła Smółki oraz Marka Igaza, Damiana Krajanowskiego, Mateusza Mączyńskiego, Pavola Ruskovskiego. Wraca natomiast Tomas Docekal, który prawdopodobnie załata dziurę w składzie po Smółce.

Jesteśmy na Facebooku! Dołącz do nas!

Dotychczasowa historia potyczek obu klubów na remis. GKS i Okocimski wygrali po jednym meczu, raz zremisowali - w rundzie jesiennej bieżącego sezonu 0:0.

W niedzielę GKS nie powinien sobie pozwolić na taki wynik. Ewentualne zwycięstwo uspokoi sytuację tyszan w walce o utrzymanie.

GKS Tychy - Can-Pack Okocimski Brzesko / nd. 25.05.2014 godz. 12.30

Przewidywane składy:

GKS Tychy: Misztal - Grzybek, Balul, Masternak, Chomiuk - Szczęsny, Bukowiec, Zganiacz, Popović, Mąka - Docekal.

Okocimski: Kuchta - Wieczorek, Jacek, Ryś, Sobotka - Abubakar, Brud, Żołądź, Cebula, Kapsa - Stefański.

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź).

Zamów relację z meczu GKS Tychy - Okocimski Brzesko
Wyślij SMS o treści PILKA.OKOCIMSKI na numer 7355
Koszt usługi 3,69 zł z VAT

Zamów wynik meczu GKS Tychy - Okocimski Brzesko
Wyślij SMS o treści PILKA.OKOCIMSKI na numer 7136
Koszt usługi 1,23 zł z VAT

Najlepsi I-ligowcy 31. kolejki wg SportoweFakty.pl

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL