Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Jaka przyszłość Bartosza Salamona? Sampdoria będzie rozmawiać z AC Milan

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz
Włodarze Sampdorii zapowiadają, że wspólnie z AC Milan podejmą decyzję w sprawie dalszych losów Bartosza Salamona, który nie ma za sobą udanego sezonu.

Przed rozpoczęciem sezonu 2013/2014 AC Milan sprzedał Sampdorii Genua 50 procent praw do karty zawodniczej Bartosza Salamona, a sternicy obu klubów uzgodnili, że Polak co najmniej przez rok będzie występował w drużynie ze Stadio Luigi Ferraris, by nabrać praktyki meczowej.

Salamon liczył na regularne występy w drużynie Delio Rossiego, którego we wrześniu zastąpił Sinisa Mihajlović, ale szybko okazało się, że także w Sampdorii jest tylko rezerwowym. W ciągu całych rozgrywek wziął udział ledwie w trzech oficjalnych pojedynkach, przebywając na murawie przez 166 minut.

Czy w tej sytuacji genueńczycy zatrzymają 23-latka w drużynie? Dyrektor sportowy klubu niczego nie wyklucza. - Aby podjąć decyzję w sprawie Salamona, musimy porozmawiać także z AC Milan - stwierdził Carlo Osti, sugerując, że do spotkania z Adriano Gallianim dojdzie już wkrótce.


Według włoskiej prasy istnieje możliwość, że Salamon zostanie wypożyczony do jednego z klubów Serie B, gdzie mógłby liczyć na występy w wyjściowej jedenastce. Polakowi najbliżej z pewnością do Brescii Calcio, w której został wypatrzony przez Rossonerich i kupiony za 3,8 mln euro.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL