Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Śląsk Wrocław inwestuje w przyszłość

Artur Długosz
Artur Długosz
Śląsk Wrocław podpisał trzyletnie kontrakty ze swoimi utalentowanymi juniorami. Mariusz Idzik i Maciej Pałaszewski będą teraz regularnie trenowali z I zespołem WKS-u.

- Młodych trzeba wprowadzać spokojnie - mówił niedawno Tadeusz Pawłowski, trener Śląska Wrocław. Opiekun zielono-biało-czerwonych za każdym razem podkreśla, że chciałby w WKS-ie postawić na perspektywicznych, młodych zawodników z regionu. Trener najpierw wprowadził do zespołu Pawła Zielińskiego, a ostatnio także Kamila Dankowskiego. Efektem tej polityki są nowe kontrakty dla Mariusza Idzika i Macieja Pałaszewskiego. Juniorzy młodsi WKS-u trenowali już kilkakrotnie z pierwszym zespołem Śląska Wrocław, a teraz poprzez podpisane właśnie umowy, będą mieli ku temu jeszcze więcej okazji.


Kontrakty z Idzikiem i Pałaszewskim podpisane zostały na okres trzech lat, do lata 2017 roku. Młodzi piłkarze zostali włączeni w sieć monitoringu pierwszej drużyny WKS-u, co sprawi, że ich postępy będą teraz sprawdzane przez sztab szkoleniowy z Tadeuszem Pawłowskim na czele. Poza treningami z seniorskim zespołem, dwóch zdolnych juniorów będzie uczęszczało na dodatkowe zajęcia, które mają służyć płynnemu przygotowaniu ich do występów w piłkarskiej ekstraklasie.

- Nie chcemy wrzucać do składu młodych zawodników, którzy mają grać tylko ze względu na swój wiek. Mamy przygotowany plan oparty o wprowadzanie uzdolnionej młodzieży, którą chcemy rozsądnie przygotowywać do gry na najwyższym poziomie, żeby ci młodzi chłopcy nie ginęli nam z boisk zaraz po debiutach. Z naszymi wychowankami, z Mariuszem i Maciejem, wiążę duże nadzieję i wierzę, że stać ich w przyszłości na dobrą grę - zapewnia trener Śląska Tadeusz Pawłowski.

Mariusz Idzik i Maciej Pałaszewski są wiodącymi postaciami drużyny juniorów młodszych, która walczy właśnie o awans na mistrzostwa Polski. Mariusz jest pierwszym napastnikiem zespołu prowadzonego przez Marka Kowalczyka i w praktycznie każdym meczu powiększa swój dorobek bramkowy. Maciej Pałaszewski najlepiej na boisku odnajduje się w formacji pomocy, w której często powierza mu się rolę głównego rozgrywającego.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Czy młodzi piłkarze zaczną odgrywać coraz większą rolę w Śląsku Wrocław?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL