Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Kolejny wychowanek opuści Lecha Poznań? Przetestuje go Widzew Łódź

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
Szymon Zgarda może być kolejnym po Mateuszu Możdżeniu wychowankiem, który tego lata opuści Lecha. Młody pomocnik nie ma szans na występy w pierwszym zespole.

20-latek nie zdołał zadebiutować w T-Mobile Ekstraklasie i trener Mariusz Rumak nie będzie już na niego stawiał. Kontrakt zawodnika wygasł 30 czerwca i teraz szuka on nowego pracodawcy. - Uznaliśmy, że nie ma sensu, aby kontynuował karierę w zespole rezerw, dlatego wspólnie podjęliśmy decyzję o jego odejściu z klubu - powiedział na łamach oficjalnego serwisu Kolejorza wiceprezes Piotr Rutkowski.

Szymon Zgarda przebywa obecnie na testach w Widzewie Łódź. Jest wolnym graczem, lecz to nie oznacza, że można go pozyskać za darmo. Konieczne jest bowiem uiszczenie ekwiwalentu za wyszkolenie.


- Jeśli Widzew nie będzie w stanie zapłacić tego ekwiwalentu, to jest możliwość, że jeszcze o rok przedłużymy kontrakt z Szymonem, a następnie wypożyczymy go do łódzkiego I-ligowca. Zgarda jest naszym wychowankiem i chcemy mu pomóc przy szukaniu nowego pracodawcy - zaznaczył Rutkowski.

źródło: lechpoznan.pl

Jesteśmy na Facebooku! Dołącz do nas!

Tottenham zdecydowany na zakup Karola Linettego

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL