Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Oficjalnie: Prejuce Nakoulma w Mersin Idman Yurdu SK

Maciej Kmita
Maciej Kmita
[tag=11156]Prejuce Nakoulma[/tag] pomyślnie przeszedł badania medyczne przed podpisaniem kontraktu z [tag=33013]Mersin Idman Yurdu SK[/tag] i w czwartek związał się z tureckim klubem dwuletnią umową.

Klub z Mersin to beniaminek tureckiej ekstraklasy, który wrócił do niej po rocznej przerwie. Jesienią 2012 jego zawodnikiem był Marcin Robak, ale wystąpił tylko w dwóch meczach Pucharu Turcji.


Nakoulma występował w Polsce od 2006 roku. Przygodę z nadwiślańskim futbolem zaczął od IV-ligowej Granicy Lubycza Królewska w 2006 roku i stopniowo piął się po szczeblach aż do ekstraklasy. Występował w Hetmanie Zamość, Stali Stalowa Wola i Górniku Łęczna, z którego w 2010 roku trafił do Widzewa Łódź, a latem 2011 roku do Górnika Zabrze. Jego bilans w T-ME to 95 spotkań i 25 bramek. Dla Górnika natomiast rozegrał w sumie 91 oficjalnych meczów, w których zdobył 24 gole.

Zabrzański klub nie otrzyma za niego ani złotówki - z końcem czerwca wygasła jego umowa z Górnikiem, więc zasili Mersin na zasadzie wolnego transferu.

Jest drugim piłkarzem, który latem zamienił Polskę na Turcję. Zawodnikiem beniaminka tamtejszej II ligi Giresunsporu został bowiem David Abwo.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL