Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Pavel Nedved: Arturo Vidal i Paul Pogba nie odejdą, mogliśmy zatrudnić Roberto Manciniego

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz
Działacz Juventusu Turyn zapowiedział, że dwie największe gwiazdy klubu tego lata nie zmienią barw. Odniósł się również do wyboru nowego szkoleniowca Starej Damy.

Arturo Vidal oraz Paul Pogba są rozchwytywani na rynku transferowym i nie ukrywają, że biorą pod uwagę opuszczenie Juventusu Turyn. Zwłaszcza pierwszy z nich sygnalizuje, iż chętnie przyjąłby propozycję Manchesteru United. Dyrektor mistrza Włoch Pavel Nedved co do zasady wyklucza jednak sprzedanie Chilijczyka i Francuza.

- Każdy, kto sądzi, że wraz z odejściem Antonio Conte zmieni się nasza polityka transferowa, popełnia błąd. Mamy jasny plan, który polega na tym, że chcemy zatrzymać najlepszych piłkarzy, w tym Vidala i Pogbę - przekonuje.


- Jeśli pojawią się naprawdę pokaźne oferty, oczywiście je przeanalizujemy, jednak ich zaakceptowanie praktycznie nie wchodzi w grę - zapewnia Nedved. - Chcemy walczyć o najwyższe cele w Lidze Mistrzów i dlatego pozbywanie się kluczowych piłkarzy nie jest naszym zamiarem - dodaje.

Turyńczycy w ostatnich dniach musieli wybrać nowego szkoleniowca po tym, jak ze stanowiska zrezygnował Antonio Conte. - Potrzebna była błyskawiczna reakcja, a kandydatów mieliśmy tylko dwóch: Allegriego i Manciniego. Mogliśmy zatrudnić drugiego z nich, ale Roberto miał też propozycję poprowadzenia reprezentacji Włoch i dlatego zdecydowaliśmy się na Massimiliano. To trener o wysokiej jakości i mentalności zwycięzcy - tłumaczy.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Czy Juventus zatrzyma na kolejny sezon zarówno Vidala, jak i Pogbę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

Komentarze (3)

PRZEJDŹ NA WP.PL