Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Mistrz świata zagościł przy Roosevelta

Marcin Ziach
Marcin Ziach
Wieńczące zmagania w premierowej kolejce T-Mobile Ekstraklasy spotkanie Górnika Zabrze z Cracovią obejrzy komplet widzów. Na trybunie honorowej zasiądzie m.in. mistrz świata z reprezentacji Niemiec.

Tradycją Górnika Zabrze było to, że co roku latem stadion im. Ernesta Pohla odwiedzał Lukas Podolski. W minionym roku napastnik wizytował budowę obiektu przy Roosevelta, a tym razem z trybun obserwował będzie pojedynek podopiecznych Józefa Dankowskiego z Cracovią.


"Poldi" od lat jest zadeklarowanym kibicem 14-krotnych mistrzów Polski. Urodzony w Gliwicach napastnik lata swojej młodości spędzał w Sośnicy, gliwickim osiedlu oddanym w całości jedenastce z Zabrza.

Deklaracje zawodnika, który na co dzień występuje w Arsenalu Londyn nie były gołosłowne. Podolski wielokrotnie włączał się bowiem w akcje marketingowe organizowane przez klub i kibiców Trójkolorowych, a przed rokiem miał kluczowy wpływ na zakończone powodzeniem negocjacje Górnika z marką Adidas, która została sponsorem technicznym śląskiego klubu.

Lukas Podolski będzie obserwował mecz Górnika Zabrze z CracoviąLukas Podolski będzie obserwował mecz Górnika Zabrze z Cracovią

Fani zabrzan na budującej się trybunie wschodniej wywiesili fanę w klubowych barwach z napisem: "Witamy mistrza świata". Podolski był bowiem członkiem reprezentacji Niemiec, która w zakończonym przed nieco ponad tygodniem mundialu w Brazylii sięgnęła po puchar świata.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

W niemieckiej drużynie narodowej "Poldi" zaliczył dwa występy w fazie grupowej, ale nie zdołał wpisać się na listę strzelców. Całą fazę pucharową z kolei przesiedział na ławce rezerwowych.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

PRZEJDŹ NA WP.PL