Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Juventus Turyn przygotował kolejne wzmocnienie, pozyska solidnego pomocnika

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz
Brazylijczyk z włoskim paszportem ma zostać czwartym istotnym nabytkiem Juventusu Turyn. Bianconeri porozumieli się już z jego dotychczasowym pracodawcą.

Jak informują włoskie media, w ślady Patrice'a Evry, Alvaro Moraty i Roberto Pereyry zdecydował się pójść Romulo. Juventus Turyn miał już ustalić z Hellasem Werona, iż 27-letni wszechstronny pomocnik zostanie wypożyczony na najbliższy sezon z opcją transferu definitywnego w 2015 roku za 7 mln euro.

Romulo występuje w Serie A od 2011 roku. Początkowo grał w Fiorentinie, z której przed minionym sezonem przeniósł się do Hellasu. Jego bilans robi niezłe wrażenie: 62 występy w najwyższej klasie rozgrywkowej w Italii, 8 goli i 10 asyst.


Romulo od dłuższego czasu łączono z Juventusem, jednak według prasy do jego pozyskania entuzjastycznie nastawiony nie był Antonio Conte. Co innego nowy trener Massimiliano Allegri, który chętnie widziałby w swoim zespole kreatywnego zawodnika środka pola.

Warto odnotować, że Romulo znalazł się w szerokiej kadrze reprezentacji Włoch na mundial, jednak ostatecznie nie zdołał zmieścić się gronie 23 zawodników, którzy udali się do Brazylii. Wciąż pozostaje bez debiutu w narodowych barwach.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL