Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Oficjalnie: David Ospina graczem Arsenalu

Sebastian Najman
Sebastian Najman
Arsenal Londyn oficjalnie poinformował o pozyskaniu nowego bramkarza. Zgodnie z zapowiedziami został nim Kolumbijczyk [tag=21989]David Ospina[/tag], który podpisał wieloletnią umowę.

Reprezentant Kolumbii, który ma za sobą znakomity występ na mistrzostwach Świata w Brazylii od dłuższego czasu był łączony z zespołem Arsene`a Wengera. W niedzielę klub z Emirates Stadium poinformował, że 25-latek podpisał wieloletnią umowę, której terminu wygaśnięcia jednak nie ujawniono. Podobnie zresztą jak kwoty transferu z francuskiego OGC Nice.


- David jest znakomitym bramkarzem o bardzo dużym doświadczeniu. Swoje umiejętności pokazywał nie raz w meczach zespołu z Nicei oraz kadrze narodowej. Bardzo cieszymy się z tego transferu - powiedział cytowany przez oficjalną stronę internetową Kanonierów Wenger.

David Ospina, który swoją karierę zaczynał w Atletico Nacional przez ostatnie sześć sezonów występował w Ligue 1. W barwach OGC Nice rozegrał 189 meczów. Na swoim koncie ma także 49 spotkań w reprezentacji narodowej. O miejsce w bramce londyńskiego zespołu będzie rywalizował z Wojciechem Szczęsnym.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

PRZEJDŹ NA WP.PL