Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Długo wyczekiwana inauguracja - zapowiedź meczu Limanovia Limanowa - Stal Stalowa Wola

Kamil Górniak
Kamil Górniak
W niedzielę o godzinie 17.00 na stadionie w Limanowej spotkają się zespoły miejscowej Limanovii i Stali Stalowa Wola. To będzie inauguracyjny pojedynek dla obu ekip w nowej II lidze.

Zielono-czarni w poprzednim sezonie utrzymali się w II lidze. Limanovia z kolei spadła z ligi, lecz na skutek fuzji z Kolejarzem Stróże nadal grać będzie na tym poziomie rozgrywek. Warto podkreślić, że poprzedni sezon mógł się zakończyć inaczej, gdyby nie walkower z pierwszej kolejki dla Stali. Wówczas również obie ekipy spotkały się w pierwszym meczy, Limanovia wygrała w Stalowej Woli, ale w jej szeregach zagrali nieuprawnieni zawodnicy. Niedzielne zawody miały również zostać rozegrane w hutniczym mieście, ale na stadionie Stali trwają jeszcze prace modernizacyjne.

W Stalowej Woli doszło do kilku roszad w przerwie letniej. Przede wszystkim zmienił się sztab szkoleniowy. Pawła Wtorkai Artura Lebiodę zastąpili inni wychowankowie Stalówki Jaromir Wieprzęć i Andrzej Kasiak. Z klubu odeszło też pięciu graczy, ale poza Wojciechem Reimanem byli to gracze rezerwowi. W ich miejsce sprowadzono siedmiu zawodników, w tym młodzieżowca, którego brakowało Stali. W Stalówce zagrają Paweł Giel, Michał Michałek, Dawid Kałat, Marcin Kowalski, Krystian Wrona, Łukasz Sekulskii wspomniany młody gracz Dawid Pigan. Do drużyny dołączyli młodzi wychowankowie klubu i w obecnych rozgrywkach kadra drużyny z Podkarpacia będzie niespodziewanie dość szeroka.


W meczu z Limanovią prawdopodobnie nie zagrają narzekający na urazy Michał Kachniarz i Damian Łanucha. Nastroje w zespole są dobre, Stalowcy w czwartek wrócili z krótkiego zgrupowania w Ulanowie i pełni nadziei udadzą się na spotkanie do Limanowej. Trenerzy żałują, że na inauguracje nie mogli zagrać na własnym boisku. - Szkoda, że gramy pierwszy mecz na wyjeździe, a nie tak jak było zaplanowane na swoim boisku. Ale niezależnie od miejsca zawodów walczymy w każdym meczu o wygraną. Wierzę w ten zespół i mam nadzieję, że dobrze rozpoczniemy sezon - stwierdził szkoleniowiec Stalówki Jaromir Wieprzęć.

Gospodarze niedzielnej konfrontacji długo nie wiedzieli, w której lidze zagrają. Zespół przygotowywał się pod kątem III ligi, ale ostatecznie udało się porozumieć z Kolejarzem Stróże. Włodarze klubu i trenerzy musieli więc błyskawicznie wzmocnić drużynę. W ostatnim tygodniu co chwilę nowi zawodnicy podopisywali umowy z Limanovią. Wśród pozyskanych graczy jest wielu ogranych piłkarzy, z przeszłością nawet w ekstraklasie. Bramki strzelać ma Marcin Chmiest, piłki dogrywać Dariusz Zawadzki, porządku w defensywie strzec na Maciej Mysiak czy Mateusz Urbański. Kadra Limanovii prezentuje się całkiem nieźle, ale nie wiadomo, czy graczy są ze sobą jeszcze na tyle zgrani, żeby móc pokazać wszystkie swoje atuty.

Limanovia Limanowa - Stal Stalowa Wola / nd 03.08.2014 godz. 17.00

Przewidywane składy:

Limanovia Limanowa: Różalski - Majcher, Mysiak, Urbański, Niechciał, Gryźlak, Skiba, Piwowarczyk, Zawadzki, Waksamudzki, Chmiest.

Stal Stalowa Wola: Wietecha - Bartkiewicz, Czarny, Bogacz, Mistrzyk, Mikołajczak, Giel, Argasiński, Michałek, Pigan, Płonka.

Sędzia: Sylwester Rasmus (Toruń).

Dla kogo inauguracja okaże się szczęśliwa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL