WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Deleu zagra w Cracovii

Maciej Kmita
Maciej Kmita
[tag=23318]Luiz Santos Deleu[/tag] będzie ósmym letnim nabytkiem Cracovii. 30-letni Brazylijczyk w poniedziałek zjawił się w Krakowie na badaniach.

Deleu jest wolnym zawodnikiem, odkąd 30 czerwca wygasł jego kontrakt z Lechią Gdańsk, w której występował od 2010 roku. Biało-zieloni byli jego pierwszym europejskim klubem. Rozegrał w ich barwach 98 ligowych spotkań, w których zdobył 3 bramki i zaliczył 10 asyst. Do tego wystąpił w 9 meczach Pucharu Polski.


Brazylijczyk w poniedziałek zjawił się pod Wawelem na dalszej część badań medycznych. Jeśli ich wynik będzie pozytywny, podpisze dwuletni kontrakt z Pasami. Niewykluczone, że weźmie udział już w poniedziałkowym treningu Cracovii. 30-latek ma dwumiesięczne zaległości w treningach z zespołem, więc każda jednostka treningowa jest na wagę złota.

Od wtorku z Pasami trenować ma natomiast kolejny testowany zawodnik. W ostatnim czasie krakowianie sprawdzali już przydatność Svena DediciaAntuna Palicia i Toniego Vareli. Dwa ostatni przypadli do gustu trenerowi Robertowi Podolińskiemu, ale do ich zakontraktowania nie doszło.

Deleu jest prawym obrońcą, a w Cracovii ma pełnić rolę prawego wahadła. W dwóch pierwszych meczach nowego sezonu na tej pozycji grał Krzysztof Nykiel, a ostatnio w Białymstoku wystąpił na niej Dariusz Zjawiński.

Będzie ósmym letnim nabytkiem Cracovii. Wcześniej Pasy zasilili Krystian Stępniowski, Gracjan Horoszkiewicz, Bartosz Rymaniak, Mateusz Cetnarski, Jakub Mrozik, Boubacar Dialiba i Dariusz Zjawiński.

Deleu będzie wzmocnieniem Cracovii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL