Najnowsze Wyniki/Kalendarz

SP Zawisza zarzuca władzom klubu złamanie statutu spółki

Adrian Dudkiewicz
Adrian Dudkiewicz
W Bydgoszczy nie widać szans na zakończenie konfliktu wokół klubu. Na czwartek specjalną konferencję prasową zapowiedzieli przedstawiciele Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza.

Wygląda na to, że bydgoski konflikt na linii kibice - Radosław Osuch nie tylko powoli nie wygasa, ale zaczyna przebierać na sile. Teraz kością niezgody stał się nowy herb Zawiszy. Przypomnijmy, że w poprzednim tygodniu jeszcze przed meczem we Wrocławiu, władze piłkarskiej spółki zmieniły jednostronnie logo klubu. Teraz zamiast literki "Z" na białym tle mamy herb ze złotym tłem w środku, czyli taki jaki obowiązywał w latach 80-tych i 90-tych.

Nie wszyscy chcą się jednam z tym pogodzić, a już szczególnie tak zwani kibole i przedstawiciele Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza. Ci ostatni uważają, że decyzja o zmianie loga została podjęta bez wymaganej zgody wszystkich udziałowców spółki, do czego zobowiązuje statut powyższego podmiotu. Tymczasem wcześniej SP Zawisza chciało udostępnić swój znak za specjalną opłatą. - Informujemy, że Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza ograniczyło spółce WKS Zawisza Bydgoszcz SA prawa do używania znaku słowno-graficznego w postaci czarnej litery „Z” na białym tle w niebiesko-czarnej tarczy - czytaliśmy w specjalnym oświadczeniu przesłanym przez władze WKS Zawisza.

Wskutek tego na czwartek przedstawiciele SP Zawisza zapowiedzieli zorganizowane specjalnej konferencji. Co będzie tematem spotkania z dziennikarzami?

- Decyzji Zarządu Spółki WKS Zawisza Bydgoszcz SA. dotyczącej używania znaku słowno-graficznego niezgodnego ze statutem Spółki,

- Sytuacji związanej z powołaniem sądu polubownego mającego rozstrzygnąć spór dotyczący usunięcia Stowarzyszenia Piłkarskiego z obiektów CWZS Zawisza przy ul. Gdańskiej 163 w Bydgoszczy.

Komentarze (22):

 • tomekBYDGOSZCZ Zgłoś
  Według danych ze strony Zawisza Fans, a wiec nie danych Osucha tylko danych jedynych nieomylnych :-), SP Zawisza ma 2% udziałów w klubie, a jakby ktoś nie wiedział to podpowiem, że prawo
  Czytaj całość
  handlowe daje przywileje i jakiekolwiek prawa udziałowca mniejszościowym posiadającym minimum 5% udziałów, a więc szkoda zawracać sobie głowę tym stowarzyszeniem. Ja mam parę akcji Orlenu czy to znaczy, że mam prawo żądać od zarządu tej spółki aby się bezwzględnie ze mną liczyła? Oczywiście ktoś doda, a miasto ma 3% czyli też nic do gadania? Miasto ma do gadania, bo miasto dotuje klub i miasto użycza stadiony, poza tym miasto jest jedynym prawowitym właścicielem nazwy, herbu, tradycji, itp. - przynajmniej tak powinno być!
  • Kibol bydzia Zgłoś
   Z tego co słyszałam, Hitler inspirował się faszyzmem Mussoliniego, a charakterystycznego dla totalitaryzmów wroga wewnętrznego okrzyknął Żydów i komunistów (żydokomuna)... a
   Czytaj całość
   Pinokiomania to zjawisko charakterystyczne i własciwie zarezerwowane dla Hydro-pikolów.Tyle prawdy w temacie.
   • Kibol bydzia Zgłoś
    Hydro-pikole są tępą masą, łykającą wszystko co im Pinokio pod pysk podsunie.Taki motłoch można sterować jak się chce, wystarczy mówić ustami celebrytów, albo utworzyć grupę na
    Czytaj całość
    fb.
    Wszystkie komentarze (22)

    Komentarze (22)

    ×
     Wszystkie komentarze (22)
     PRZEJDŹ NA WP.PL