Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Piast i Ruch zagrają... u siebie - zapowiedź meczu Piast Gliwice - Ruch Chorzów

Sebastian Kordek
Sebastian Kordek
W sobotę Piast Gliwice podejmie Ruch Chorzów. Niebiesko-czerwoni nie będą mogli jednak w pełni czuć się jak gospodarz. A wszystko przez to, że chorzowianie swoje domowe mecze rozgrywają przy Okrzei.

Spotkanie Piasta Gliwice z Ruchem Chorzów będzie miało gospodarza tylko na papierze. W rzeczywistości obie strony poczują się jak w domu, bowiem Niebiescy od początku obecnego sezonu swoje mecze przed własną publicznością rozgrywają przy Okrzei z powodu problemów z murawą przy Cichej. Zresztą chorzowianie nie ukrywają, że na boisku rywala zza miedzy czują się swobodnie. - Występując w Gliwicach czujemy się jak w domu. W końcu pierwsze spotkania sezonu rozgrywaliśmy przy Okrzei - powiedział Jan Kocian, trener Ruchu.

Taka sytuacja często się nie zdarza, ale w naszej lidze dochodziło już do bardziej kuriozalnych zdarzeń i... też z udziałem Piasta. Kilka lat temu - gdy w Gliwicach powstawał nowy stadion - Piastunki rywali podejmowały w Wodzisławiu Śląskim. Grająca wówczas w ekstraklasie Odra wynajmowała gliwiczanom swój obiekt i sprawy przybrały taki obrót, że wodzisławianie grali na własnym stadionie... jako gość.

Zostawiając już kwestie pozaboiskowe, sama derbowa potyczka powinna przynieść wiele emocji. Piast i Ruch bardzo słabo rozpoczęły sezon - ci pierwsi po czterech kolejkach mieli dwa punkty i zajmowali czternaste miejsce, a drudzy z jednym "oczkiem" zamykali ligową stawkę. W Gliwicach odbędzie się zatem bój o pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach i odbicie się od dołu tabeli.

W sobotnich derbach z pewnością nie zabraknie walkiW sobotnich derbach z pewnością nie zabraknie walki
Faworyta nie sposób wskazać, ponieważ niebiesko-czerwonym nie będzie aż w tak dużej mierze sprzyjał atut swojego boiska. A przyglądając się formie obu śląskich ekip można dojść do wniosku, że jest ona porównywalna. Trzeba jednak zadać sobie pytanie czy Ruch byłby w takiej sytuacji, gdyby nie batalia w Europie?

Mimo że dyspozycja Piastunek i Niebieskich nie powala na kolana, to szkoleniowcy obu zespołów wypowiadają się o rywalu w samych superlatywach. - W moim odczuciu silnym ogniwem Piasta jest Wojciech Kędziora w ataku. Jednak i w defensywie gliwiczanie mają solidnych piłkarzy jak choćby Csaba Horvath czy Jan Polak. W poprzednich rozgrywkach nasz rywal tworzył na boisku zespół i pokazywał charakter. Myślę, że Piast ma swoje atuty i drzemie w nim siła - chwalił gliwiczan Kocian. - Widziałem mecze chorzowian na żywo i na wideo, zarówno w lidze, jak i pucharach, więc wiem, że jest to dobra drużyna i ma równie dobrego trenera. Podobnie jak my, tak i oni będą niebawem piąć się w górę tabeli - komplementował Ruch Angel Perez Garcia.

Mniej kurtuazji jest w wypowiedziach wspomnianego przez słowackiego trenera chorzowian Wojciecha Kędziory.

- Ruch jest rywalem zza miedzy, więc wiadomo, że jest to dla nas szczególne spotkanie. Poza tym potrzebujemy punktów i pierwszego zwycięstwa, a to sprawa, że te derby nabierają jeszcze większej wagi. Chcemy udowodnić, że dobrze przepracowaliśmy okres przygotowawczy, i że ten wysiłek nie poszedł na marne. Pokażemy, że potrafimy wygrywać!

Praktycznie żadnych problemów z kontuzjami nie ma w Gliwicach. Niepewny jest tylko występ Łukasza Hanzela, który pauzował w poprzedniej kolejce z powodu urazu przywodziciela. Za wcześnie jest również jeszcze na grę pozyskanego niedawno Armando Nievesa oraz powracającego do formy Dawida Janczyka. Gorzej sytuacja przedstawia się w Chorzowie. Mocno poobijany po starciu z Wisłą Kraków jest golkiper Ruchu, Krzysztof Kamiński, ale powinien wystąpić w sobotnich derbach. Pod większym znakiem zapytania stoi gra Michała Szewczyka i rezerwowego golkipera, Wojciecha Skaby. Pozytywem dla Jana Kociana jest fakt, że do treningów powrócił Michał Rzuchowski.

Spotkanie poprowadzi Marcin Borski z Warszawy.

Piast Gliwice - Ruch Chorzów / sob. 16.08.2014r. godz. 18:00

Przewidywane składy:

Piast Gliwice: Alberto Cifuentes - Adrian Klepczyński, Csaba Horvath, Kornel Osyra, Piotr Brożek - Carles Martinez - Tomasz Podgórski, Amine Hadj Said, Gerard Badia - Kamil Wilczek - Ruben Jurado.

Ruch Chorzów: Krzysztof Kamiński - Michał Helik, Marcin Malinowski, Piotr Stawarczyk, Daniel Dziwniel - Jakub Kowalski, Łukasz Surma, Bartłomiej Babiarz, Marek Zieńczuk - Filip Starzyński - Grzegorz Kuświk.

Sędzia: Marcin Borski (Warszawa).

Zamów relację z meczu Piast Gliwice - Ruch Chorzów
Wyślij SMS o treści PILKA.RUCH na numer 7355
Koszt usługi 3,69 zł z VAT

Zamów wynik meczu Piast Gliwice - Ruch Chorzów
Wyślij SMS o treści PILKA.RUCH na numer 7136
Koszt usługi 1,23 zł z VAT

Jakim rezultatem zakończy się spotkanie Piasta Gliwice z Ruchem Chorzów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL