Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Jorge Paixao musi poczekać na decyzję Radosława Osucha

Adrian Dudkiewicz
Adrian Dudkiewicz
Wygląda na to, że Jorge Paixao jeszcze przez kilka dni będzie trenerem bydgoskiego zespołu. Wiele w jego przypadku zależy od najbliższego ligowego spotkania z Piastem Gliwice.

Tuż po piątkowej porażce z Lechią Gdańsk 0:2 wydawało się, że dni trenera Jorge Paixao w bydgoskim klubie są policzone. Sam jednak nie chciał zrywać podpisanego wcześniej kontraktu, o czym poinformował dziennikarzy na pomeczowej konferencji. Na razie więc zachował gorącą posadę, ale tylko do czasu. Wszystko w jego sprawie będzie zależeć od wyniku w najbliższym wyjazdowym spotkaniu z Piastem Gliwice.

Być może jednak i tak dojdzie do zmiany szkoleniowca, ale dopiero w przyszłym tygodniu. Taka sytuacja wynika z nadchodzącej przerwy reprezentacyjnej, a nowy szkoleniowiec będzie miał wówczas sporo czasu, aby dobrze poznać bydgoski zespół. W piątek na trybunach miejscowego obiektu gościł Czesław Michniewicz, który pilnie coś notował w swoim zeszycie.

A jak na obecną sytuację zapatrują się sami zawodnicy? - Nie wiem, z czego wynika nasza niemoc - uważa pomocnik bydgoskiego klubu Jakub Wójcicki. - Powinniśmy mieć już spokojną głowę przed następnym spotkaniem, a tak nadal tkwimy w tym marazmie. Naprawdę to wygląda dosyć słabo - ocenił krótko Wójcicki.

Jeśli doszłoby do zmiany trenera, to byłby to już piąty szkoleniowiec w Bydgoszczy za czasów panowania właściciela spółki Radosława Osucha. Wcześniej z różnym skutkiem pracowali tutaj m.in: Janusz Kubot, Jurij Szatałow, Ryszard Tarasiewicz oraz właśnie wspomniany Jorge Paixao. Sam Radosław Osuch jednak nie lubi za bardzo zmieniać szkoleniowców.

- Jesteśmy drużyną i musimy sami znaleźć rozwiązanie tej przykrej sytuacji. Wreszcie ta zła karta musi się odwrócić. Właściciel klubu decyduje, z kim pracują jego zawodnicy. To my jesteśmy odpowiedzialni za ostatnie porażki, a nie nasz szkoleniowiec - zakończył Wójcicki.

Komentarze (4):

 • TOM BKS BKS BKS Zgłoś
  Osuch nie ośmieszaj się pan....
  • Paski Zgłoś
   Osuch moze sciagac kazdego , ale to trener decyduje kto bedzie gral. Dlatego w trybie natychmiastowym pozegnalbym trenerzyny z zagranicy Paixao i Garcie. Pierwszy stawia na jakiegos Fleurivala
   Czytaj całość
   zamiast wielki talent Sochania i do tego gra Porcelis zamiast Lukowskiego. 2 zas stawia na 35 letniego emeryta zamiast na podstawowego bramkarza repry U-21. Wyniki obu dodatkowo nie bronia.
   • 286dx Zgłoś
    Po składzie Zawiszy widać, że piłkarze z 2-3 ligi portugalskiej nie dorastają do naszej ekstraklasy a my tak psioczymy na poziom naszej ligi.
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL