Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Xabi Alonso już w Monachium. "Jeszcze przez dwa lata może grać na najwyższym poziomie"

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz
Xabi Alonso przechodzi testy przed transferem, a działacze Bayernu sporo oczekują od nowego nabytku. Pep Guardiola chciał pozyskać pomocnika już przed sezonem 2013/2014.

Xabi Alonso pojawił się w stolicy Bawarii, by przejść obowiązkowe testy medyczne. Zgodę na wyjazd wyrazili Królewscy, ale piłkarz w czwartek ma wrócić do ojczyzny. Powód? Bayern Monachium i Real Madryt nie osiągnęły jeszcze całkowitego porozumienia i mistrzowie Niemiec nie mogą oficjalnie zaprezentować nowego nabytku. - Prowadzimy rozmowy w przyjaznej atmosferze i mamy nadzieję, że w ciągu jednego, może dwóch dni dojdziemy do porozumienia - przyznał działacz Jan-Christian Dreesen.


Niespełna 33-letni pomocnik nie jest jeszcze oficjalnie graczem Bayernu, ale działacze już wypowiadają się na jego temat. - Xabi jest w bardzo dobrej kondycji i formie, przynajmniej przez dwa najbliższe lata nadal może grać na najwyższym światowym poziomie. Zdecydowaliśmy się go pozyskać z uwagi na liczne kontuzje w naszym zespole. Uważamy, że dzięki temu ruchowi spełnimy uzasadnione oczekiwania kibiców. Alonso jest w stanie nam pomóc już w najbliższych tygodniach - stwierdził Matthias Sammer.

Jak podaje portal sport1.de, Pep Guardiola chciał ściągnąć Alonso na Allianz Arena jest rok temu, ale wówczas "nie" powiedzieli działacze Bayernu. Tym razem po wypadnięciu z gry Thiago Alcantary, Javiego Martineza i Bastiana Schweinsteigera oraz sprzedaniu Toniego Kroosa władze nie miały argumentów, by odmówić trenerowi, zwłaszcza że cena za Alonso nie będzie wygórowana i być może nie przekroczy nawet 10 mln euro.

Transfer Xabiego Alonso do Bayernu przesądzony! Dwuletni kontrakt, ile zarobi piłkarz i Real?

Czy przejście do Bayernu to dobry ruch Xabiego Alonso?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL