WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

W Koronie Kielce bez nerwowych ruchów? "Chyba warto jeszcze zaufać Tarasiewiczowi"

Rafał Malinowski
Rafał Malinowski
Fatalny start sezonu ma [tag=562]Korona Kielce[/tag], która w siedmiu meczach zdobyła zaledwie jeden punkt i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli T-Mobile Ekstraklasy.

W sobotę kielczanie ulegli na swoim stadionie 0:3 Jagiellonii Białystok. Ryszard Tarasiewicz nie potrafi jak na razie poukładać gry Korony. Być może uda mu się to w najbliższych dwóch tygodniach, gdy liga będzie pauzować (przerwa reprezentacyjna). Wiele wskazuje na to, że Tarasiewicz nie straci swojej posady w kieleckim klubie (w tym sezonie pracę w ekstraklasie straciło już dwóch trenerów - Mariusz Rumak w Poznaniu i Jorge Paixao w Zawiszy Bydgoszcz).


Prezydent Kielc Wojciech Lubawski nie jest zwolennikiem zmiany trenera w Koronie. Jaką receptę na poprawę gry kieleckiej drużyny ma zatem Lubawski? - Zresztą ja nie jestem od zwalniania trenera, bo to wchodzi w kompetencje zarządu. Jako właściciel klubu, będącego spółką miejską, mam jednak prawo rozmawiać z zarządem i z trenerem o wynikach i myślę, że nadszedł na to odpowiedni moment. To zarząd Korony podejmuje kadrowe decyzje, ale moim zdaniem zwolnienie teraz trenera Tarasiewicza nie byłoby dobrym wyjściem. Ważniejsze jest to, by spotkać się ze szkoleniowcem i zastanowić się, jak mu pomóc. Gdy zatrudniliśmy trenera Tarasiewicza, to otrzymałem mnóstwo telefonów z gratulacjami, że udało się ściągnąć go do Korony. Teraz otrzymuję telefony z pytaniem, kiedy zostanie zwolniony. Wiem, że kibice się niecierpliwią, ale mimo złych na razie wyników chyba warto jeszcze zaufać Tarasiewiczowi. Za nami dopiero siedem kolejek, później punkty w tabeli będą jeszcze dzielone, więc stratę można odrobić - powiedział prezydent Kielc na łamach serwisu echodnia.eu.

Po reprezentacyjnej przerwie Korona znów rozegra spotkanie na swoim stadionie. 15 września kielczanie podejmą rozpędzone Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Źródło: echodnia.eu

Czy Ryszard Tarasiewicz powinien dalej pracować w Kielcach?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL