Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Oficjalnie: Sebastian Steblecki w SC Cambuur Leeuwarden

Maciej Kmita
Maciej Kmita
W ostatnim dniu letniego okna transferowego [tag=29441]Sebastian Steblecki[/tag] przeniósł się z Cracovii do występującego w holenderskiej Eredivisie SC Cambuur Leeuwarden.

22-latek związał się z 4. aktualnie zespołem Eredivisie dwuletnim kontraktem. Cracovia zarobi na swoim wychowanku ok. 100 tys. euro.

To transfer "last minute", w sprawie którego wszystko rozwiązało się w ostatnich dniach letniego okna. W piątek Pasy przyjęły ofertę SC Cambuur i dały 22-latkowi zgodę na przejście badań w klubie z Leeuwarden. W niedzielę krakowianin zameldował się w Holandii, a w poniedziałek transfer został sfinalizowany. Zawodnikiem SC Cambuur jest m.in znany z gry w Lechii Gdańsk Vytautas Andriuskevicius.


"Stebel" to wychowanek krakowskiej Armatury, ale do Cracovii trafił jeszcze jako trampkarz młodszy. W Pasach przeszedł wszystkie szczeble piłkarskiej edukacji, a latem 2011 roku Jurij Szatałow włączył go - przypadkowo - do kadry I zespołu. - Była taka sytuacja, że brakowało zawodnika do gierki na treningu, a że trener Szatałow nie za bardzo kojarzył zawodników z Młodej Ekstraklasy, kazał wskazać kogoś z linii pomocy drugiego zespołu, żeby przyszedł na tego ostatniego do treningu. Trening mi wyszedł (śmiech) i zostałem na dłużej - opowiadał SportoweFakty.pl w sierpniu minionego roku.

22-latek rozegrał dla Pasów w sumie 72 oficjalne mecze, w których zdobył dwie bramki i zaliczył sześć asyst. Tylko 40 spotkań zaczynał w wyjściowym składzie Cracovii w tym 35 z nich wtedy, gdy trenerem Cracovii był Wojciech Stawowy. W bieżącym sezonie u Roberta Podolińskiego jest jedynie rezerwowym, co nie przeszkodziło mu jednak w transferze do Eredivisie.

Jest dwunastym zawodnikiem, który opuścił Cracovię w letniej przerwie. Wcześniej z Kałuży 1 pożegnali się Marcin Kuś, Marian Jarabica, Tomasz Wełna, Krzysztof Danielewicz, Vladimir Boljević, Rok Straus, Bartosz Żurek, Giannis Papadopoulos,Edgar Bernhardt i Saidi Ntibazonkiza.

Pod Wawel w letnim oknie transferowym trafili z kolei Krystian Stępniowski, Bartosz Rymaniak, Gracjan Horoszkiewicz, Miroslav Covilo, Mateusz Cetnarski, Jakub Mrozik,Boubacar Dialiba, Luiz Santos Deleu i Dariusz Zjawiński.

Oglądaj PKO Ekstraklasę na żywo! Mecz Cracovia - Legia Warszawa online i za darmo. Kliknij tutaj

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL